Zarejestruj się
Moje konto
Infolinia: Zadaj pytanie
farmaceucie
Wyszukaj
infolinia
PromocjeNowościO firmieBestsellerRegulaminTwój koszykPomocKontaktForum
Strona główna » Jama ustna i zęby » Pasty » FLUORMEX żel do fluoryzacji zębów 12,5 mg fluoru/g, 50 g Użytkownicy online: 315   Polski English 

FLUORMEX żel do fluoryzacji zębów 12,5 mg fluoru/g, 50 g
ID Nazwa

Nasza cena

9795

FLUORMEX żel do fluoryzacji zębów 12,5 mg fluoru/g, 50 g

14.99 PLN

Do przechowalni
Kupuję

FLUORMEX żel do fluoryzacji zębów 12,5 mg fluoru/g, 50 gDostępność:
1 - 2 dni roboczych

Pozostało: 1778 szt. w magazynie

Producent: CHEMA  Skład
Substancje czynne: koncentrat Fluormex: aminofluorki i sodu fluorek.
1 g żelu zawiera:
 • 33,19 mg aminofluorków (Aminofluoridum)

 • 22,1 mg sodu fluorku (Natrii fluoridum)
  1 g żelu zawiera 12,5 mg czynnego fluoru (12 500 ppm).
  Substancje pomocnicze wykazujące działanie biologiczne: propylu parahydroksybenzoesan (E 216), metylu parahydroksybenzoesan (E 218).
  Przedawkowanie

Dopuszczalna dzienna dawka fluoru wynosi 3 do 4 mg/dzień (woda pitna, napoje, produkty żywnościowe). W sytuacji przypadkowego jednorazowego połknięcia znacznych ilości preparatu fluorkowego, szczególnie o wysokiej zawartości fluorków, może dojść do ostrego zatrucia.
Objawy ostrego zatrucia związkami fluoru zależne są od wielkości dawki, pH danej substancji, pH treści żołądkowej, wieku pacjenta, równowagi kwasowo-zasadowej i stopnia absorpcji.
Objawami ostrego zatrucia mogą być: nudności, wymioty, bóle brzucha, biegunka, ślinotok, łzawienie, osłabienie, bóle głowy, sinica, duszność, tężyczka, skurcze mięśniowe w kończynach – hipokalcemia, spadek ciśnienia i arytmia, migotanie komór-hiperkaliemia, tętno przyspieszone lub niewyczuwalne, kwasica oddechowa i metaboliczna, porażenie oddychania i zatrzymanie akcji serca.
Dawka śmiertelna dla dorosłego człowieka zawiera się w zakresie od 32 do 64 mg fluoru/kg mc., dla dzieci 15 mg/kg mc.
Połykanie przez dłuższy czas pewnych ilości substancji zawierających związki fluoru, nawet o niskich stężeniach, może spowodować objawy przewlekłego zatrucia w postaci szkliwa plamkowego (fluoroza zębów)

  Dawkowanie

Fluormex żel jest zalecany do stosowania ściśle według poniższego opisu:
W ciągu roku należy stosować jedną serię zabiegów. Przez serię zabiegów rozumie się stosowanie żelu 5 do 10 razy co dwa tygodnie, tzn. 1 szczotkowanie co 2 tygodnie przez 10 do 20 tygodni.
Szczotkowanie - czyszczenie zębów przed zabiegiem jest bardzo korzystne ale nie konieczne, ponieważ Fluormex żel jest wysoce adhezyjny.
Około 1 cm wyciśniętego żelu nanosi się na szczoteczkę do zębów i szczotkuje zęby przez 3 minuty. Dzieci w wieku poniżej 9 lat muszą być nadzorowane przez dorosłych w trakcie stosowania żelu, aby nie połykały go podczas szczotkowania; powinny lekko przepłukać jamę ustną po zabiegu.
Wcieranie – około 1cm wyciśniętego żelu wciera się we wszystkie powierzchnie zębów przy pomocy wacika (w gabinecie stomatologicznym). U dzieci w wieku poniżej 9 lat z zaawansowaną próchnicą zaleca się pozostawić niewielkie ilości żelu w bruzdach na powierzchniach zgryzowych zębów. Przed rozpoczęciem fluorkowania szkliwa zębów konieczne jest dokładne usunięcie kamienia nazębnego.
Po zakończeniu zabiegu szczotkowania lub wcierania należy wypluć ślinę.
Nie płukać jamy ustnej (z wyjątkiem dzieci w wieku poniżej 9 lat, u których wskazane jest lekkie przepłukanie jamy ustnej). Nie jeść przynajmniej pół godziny po zabiegu.
Fluormex żel może być także wykorzystany do stosowania profilaktyczno-leczniczego u dzieci w grupach podwyższonego lub wysokiego ryzyka próchnicy, w tym profesjonalnie u dzieci specjalnej troski. Bardzo dobrą metodą jest użycie do tego celu indywidualnych aplikatorów (łyżek wyciskowych) wyścielonych gąbkami, na które nakłada się około 1 cm wyciśniętego żelu. Czas trwania zabiegu 4 do 5 minut, z zastosowaniem ślinociągu.

  Uwaga

Zachować szczególną ostrożność u dzieci w wieku poniżej 9 lat.
Dzieci w wieku poniżej 9 lat muszą być nadzorowane przez dorosłych w trakcie stosowania żelu, aby nie połykały go podczas szczotkowania i powinny lekko przepłukać jamę ustną po zabiegu.
Połykanie przez dłuższy czas pewnych ilości substancji zawierających związki fluoru, nawet o niskich stężeniach, może spowodować objawy przewlekłego zatrucia w postaci szkliwa plamkowego (fluoroza zębów).

Przechowywać w temperaturze nie wyższej niż 25ºC.
Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

  Interakcje
Fluormex żel może wykazywać pozytywną interakcję z innymi stosowanymi miejscowo preparatami fluorkowymi. Nie poleca się jednoczesnego stosowania żelu Fluormex i innego stężonego preparatu fluorkowego.
Pasty do zębów (zawartość fluoru do 1500 ppm) oraz płukanki (zawartość fluoru do 250 ppm) do codziennego stosowania mogą być używane razem z żelem Fluormex zgodnie z zaleceniem lub pod nadzorem lekarza.
  Prowadzenie pojazdów
W tej postaci lek jest uważany za bezpieczny i nie powoduje upośledzenia sprawności psychofizycznej, zdolności prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.
  Ciąża i laktacja
Produkt leczniczy Fluormex żel nie był badany pod kątem bezpieczeństwa stosowania przez kobiety ciężarne. Istnieje niewątpliwie ograniczony, zależny od szeregu czynników, transport fluorków przez łożysko, które pełni funkcję regulującą i magazynującą. Nie wszystkie jednak badania potwierdzają, że łożysko odgrywa rolę filtru dla jonów fluorkowych, w ten sposób pomagając chronić płód przed nadmiernymi dawkami tego pierwiastka. Zwiększona podaż fluorków (woda pitna, pożywienie) wpływa na podwyższone stężenie fluoru we krwi matczynej, łożysku i kościach płodu. W badaniach klinicznych stwierdzono, że stężenia fluorków w moczu matek są wyższe niż w moczu noworodków. Fakt ten jest tłumaczony zwiększonym zapotrzebowaniem noworodków na fluorki m.in. do budowy kości i zębów, przez co są w mniejszym stopniu wydalane. Nie ma jednoznacznych dowodów, że profilaktyka fluorkowa stosowana podczas ciąży wpływa na zmniejszenie ryzyka powstawania próchnicy w zębach mlecznych, czyli tych, które zaczynają mineralizować się w tym okresie.
Brak udokumentowanych badań dotyczących bezpiecznego stosowania żelu Fluormex podczas ciąży i karmienia piersią, dlatego leku nie należy stosować u kobiet w ciąży i u kobiet karmiących.
  Działania niepożądane
Mogą wystąpić po przedawkowaniu.
  Wskazania

FLUORMEX- produkt leczniczy do kontaktowej fluoryzacji zębów:

 • w profilaktyce próchnicy,

 • w przypadkach niedorozwoju twardych tkanek zębów,

 • przy nadwrażliwości szyjek zębowych,

 • w odwapnieniach szkliwa,

 • na wrażliwe powierzchnie zębów startych klamrami, szynami, protezami częściowymi oraz aparatami ortodontycznymi,

 • po korekcie zgryzu urazowego itp.

 • Może być stosowany przez dzieci w wieku powyżej 5 lat i przez dorosłych.Uwaga: Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

BLOZ: 109210411065

tl_id: 7247


Do przechowalni
Kupuję

Poleć produkt znajomemu · Oceń produkt    

OPINIE KOMENTARZE I RECENZJE PRODUKTU

(moderowane)
Autor: żel do zębów fluormex do fluoryzacji Ocena: Data dodania: 2013-06-28
Co zagwarantuje poprawę stanu uzębienia? Przynajmniej raz dziennie używaj nici dentystycznej po myciu zębów, w celu pozbycia się zanieczyszczeń z przestrzeni miedzyzębowych. Do tego celu zawsze używaj nici woskowanych z fluorem, ktore zapobiegają powstawaniu ubytków stycznych i dolegliwości dziąseł. Szczoteczkę do zębów należy wymienić, kiedy widać na niej pierwsze oznaki zużycia albo co 3 miesiace, w zależności od tego, który z przypadków wystąpi wcześniej. Może być także ważne, by wymieniać szczoteczkę po przeziebieniu, bo w jej włóknach gromadza sie drobnoustroje, które powinny być też przyczyną reinfekcji. Usuwanie płytki oraz miękkich złogów nazębnych możliwe może być jedynie oraz wyłącznie poprzez regularne, codzienne zabiegi higieniczne: prawidlowe szczotkowanie zębów, czyszczenie przestrzeni międzyzębowych nitką dentystyczną i stosowanie płynów do płukania jamy ustnej (bo jedynie plyn dociera tam, gdzie nie sięgają szczoteczka oraz nitka). Szczoteczki mają włosie miękkie oraz średniej twardości, ustawione w pęczki w kilku rzędach. Rękojeści sa lub proste, lub powinny być też wygięte w dwóch albo w trzech miejscach. Sekcja pracująca szczoteczki może mieć pęczki włosia ścięte stożkowato albo prosto. Dzieci powyżej 8 roku życia powinny używać past dla dorosłych z dużą zawartościa fluoru, pod warunkiem że nie zażywają tabletek z fluorem. W przypadku fluorkowania tabletkowego należy używać past z niską zawartościa fluoru. Istnieja pasty o wysokiej zawartości fluoru, np. 1800 ppm, 2500 ppm. Stosowanie owych past musi być też nadzorowane poprzez lekarza, a u dzieci także poprzez rodziców. Myj nasze zęby przynajmniej dwa razy dziennie, a najlepiej po każdym posiłku. Pamiętaj, aby szczoteczka byla bardzo dobrze dobrana, nie za twarda ani nie za miękka. Warto rownież używać dobrej pasty, dobranej do stany naszych zębów oraz efektu jaki chcemy osiągnąć oprocz wyczyszczenia nią zębów wybielanie, ochrona dziąseł. Ale czy ten tutaj żel do zębów fluormex ułatwi mi utrzymanie w zdrowiu jamy ustnej? Moim zdaniem raczej tak, ale to raczej zależy od tego jaki masz typ zębów i co byś chciał albo byś chciała od takiej pasty. Warto w każdym razie spróbować.
Dodaj recenzję
Proponujemy dołączenie do grupy na FACEBOOKU by wraz z innymi informować i być informowanym o działaniach niepożadanych leków dostępnych bez recepty

Pigułki to nie cukierki - informuj innych o działaniach niepożądanych leków bez recepty

Informacje dla wahających się przed zakupem:


Jesteś na stronie apteki internetowej z opisem FLUORMEX żel do fluoryzacji zębów 12,5 mg fluoru/g, 50 g. Zakupu można dokonać w prosty sposób poprzez kliknięcie ikonki koszyka. Apteka internetowa oferuje leki bez recepty: krople, syrop, krem, żel, tabletki, kapsułki i pastylki na różne choroby. Produkty dostarczamy zwykle w 3 dni od złożenia zamówienia. Czyli także FLUORMEX żel do fluoryzacji zębów 12,5 mg fluoru/g, 50 g. Warto wspomnieć, że cena FLUORMEX żel do fluoryzacji zębów 12,5 mg fluoru/g, 50 g i innych produktów w aptece internetowej jest niska. Zawsze staramy się zapewnić naszym pacjentom niską cenę produktów, w tym także FLUORMEX żel do fluoryzacji zębów 12,5 mg fluoru/g, 50 g. Ale liczy się także komfort zamawiania, dyskrecja i szybkość dostawy, co również czynimy. Mamy także na uwadze to, byście mieli Państwo na naszych stronach właściwy opis leku lub suplementu. Apteka internetowa pozwala zwykle nabyć lek w cenie niższej niż w aptece tradycyjnej, ale także umożliwia wpisanie czegoś takiego jak opinia pod opisem leku suplementu i sprawdzenie zawartości. Zapamietaj - tania Apteka Internetowa AptekaOTC.pl - zaglądaj tu często. Interesuje Cię jak ten lek działa? Chcesz zapoznać się z opiniami innych użytkowników takiej jak ta apteka internetowa? Może masz uwagi odnośnie ceny FLUORMEX żel do fluoryzacji zębów 12,5 mg fluoru/g, 50 g? Chcesz wiedzieć o innych lekach które oferuje apteka? Wpadaj tu codziennie!
Twój koszyk
Liczba produktów:  0
Przechowalnia
Liczba produktów:  0
Centrum Pomocy
O firmie
Kontakt
Koszt dostawy
Płatność kartą
Płatność PayPal
Płatność przy odbiorze
Płatność przelewem
Płatność elektroniczna
Przesyłki zagraniczne
Reklamacje i zwroty
Regulamin

Bestseller

 


www.AptekaOTC.pl -

Apteka, Tanie leki, Kosmetyki, Zdrowie, Leki - Łódź, Warszawa

Infolinia Akcje Pomoc w zakupach Moje konto Firma
Zezwolenie na prowadzenie apteki
Program partnerski
Reklama
Jak zamawiać?
Jak wyszukiwać?
Przechowalnia
Mapa strony
Zaloguj się
Zarejestruj się
10% taniej
Kontakt
O firmie
Od środka
Polityka prywatności

Akceptujemy platnosci: