Zarejestruj się
Moje konto
Infolinia: Zadaj pytanie
farmaceucie
Wyszukaj
infolinia
PromocjeNowościO firmieBestsellerRegulaminTwój koszykPomocKontaktForum
Strona główna » Układ pokarmowy » Wątroba i trzustka » SYLIMAROL 70 mg 30 tabletek Użytkownicy online: 577   Polski English 

SYLIMAROL 70 mg 30 tabletek
ID Nazwa

Nasza cena

928

SYLIMAROL 70 mg 30 tabletek

10.29 PLN

Do przechowalni
Kupuję

SYLIMAROL 70 mg 30 tabletekDostępność:
do 3 dni roboczych

Pozostało: 1139 szt. w magazynie

Producent: HERBAPOL POZNAŃ Skład

1 tabletka zawiera:
substancje czynne:
koncentrat sylimarynowy z nasion ostropestu (Silybi mariani fructus extractum) o zawartości 70 mg flawonolignanów w przeliczeniu na sylibinę. Sylimaryna stanowi zespół flawonolignanów: sylibiny, sylidiaminy i sylikrystyny
substancje pomocnicze:
rdzeń: skrobia ziemniaczana, sacharoza, glukoza, stearynian magnezu, talk.
składniki otoczki: guma arabska, sacharoza, talk, indygotyna E132, żółcień chinolinowa E104, Capol 1295.

 Dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 3 razy dziennie 1 tabletkę po jedzeniu, o ile lekarz nie zaleci inaczej. Produkt wymaga systematycznego stosowania, od okresu 4-tygodniowego w przypadku zatruć, do kuracji 6-miesięcznej w przypadkach chronicznych. Po konsultacji z lekarzem i po poważniejszych zatruciach można zwiększyć dawkę do 5 tabletek dziennie. Minimalna dzienna dawka wynosi 200 mg, natomiast maksymalna 400 mg. Podczas terapii i po jej zakończeniu należy unikać środków szkodliwych dla wątroby.

  Możliwe działania niepożądane
Jak każdy lek, Sylimarol 70 mg może powodować działania niepożądane. W trakcie stosowania możliwe jest wystąpienie zaburzeń żołądkowo- jelitowych. Sporadycznie obserwowane jest łagodne działanie przeczyszczające. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych, niewymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza.
  Stosowanie innych leków
Dotychczas nie stwierdzono interakcji z innymi lekami.
  Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn
Stosowanie preparatu nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługę maszyn.
  Karmienie piersią
Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, nie zaleca się stosowania podczas karmienia piersią.
  Ciąża
Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, nie zaleca się stosowania preparatu w czasie ciąży.
  Stosowanie u dzieci
Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, nie zaleca się stosowania leku u dzieci poniżej 12 roku życia.
  Należy zachować szczególną ostrożność
W przypadku wystąpienia objawów żółtaczki (zażółcenia skóry, zabarwienia na żółto białek oczu) należy zasięgnąć porady lekarza. Lek nie nadaje się do leczenia ostrych zatruć.
  Przeciwwskazania
Nie należy stosować leku, jeśli występuje nadwrażliwość na którykolwiek ze składników lub nadwrażliwość na rośliny z rodziny Compositae.
 Wskazania

Lek Sylimarol 70 mg stosuje się w rekonwalescencji po toksyczno-metabolicznych uszkodzeniach wątroby spowodowanych m.in. czynnikami toksycznymi (np. alkohol, środki ochrony roślin) oraz po spożyciu trudno strawnych pokarmów. Wspomagająco w zaburzeniach czynności i przewlekłych stanach zapalnych wątroby.

  Działanie

Działanie ochronne na wątrobę koncentratu sylimaryny tłumaczy się stabilizowaniem błon komórek wątrobowych, chroniących przed szkodliwym działaniem substancji toksycznych. Przypuszczalny mechanizm działania oprócz ochrony błon komórek wątrobowych polega na intensyfikacji komórkowych procesów syntezy białek prowadzących do szybszej regeneracji i zdolności formowania nowych komórek oraz aktywności przeciwutleniającej.

 

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.


Uwaga: Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

BLOZ: 117830211019

tl_id: 67


Do przechowalni
Kupuję

Poleć produkt znajomemu · Oceń produkt    

OPINIE KOMENTARZE I RECENZJE PRODUKTU

(moderowane)
Autor: Sylimarol Ocena: Data dodania: 2013-04-08
Co dzieje się w wątrobie? We wnetrzu wątroby zachodzi jeden z ważniejszych procesów metabolicznych – zamiana węglowodanów w łatwo przyswajalną glukozę. Glukoza odżywia komórki organizmu czyli nagły spadek poziomu glukozy, czyli hipoglikemia może być też niebezpieczny zwłaszcza dla mózgu. A co z wirusowym zapaleniem wątroby? Wirusowe zapalenie wątroby wywoływane może być poprzez jeden z 5 znanych typów wirusów: A, B, C, D albo E. Na ogół schorzenie to również powoduje obrzęk narządu, a czasem prowadzi również do jego trwalego uszkodzenia. Do objawów wspólnych dla wiekszości postaci wirusowego zapalenia wątroby należą gorączka, bóle glowy, nudności, bóle mięśniowe i zażółcenie skóry oraz białek oczu. Ludzka wątroba może być jednym z najważniejszych narzadów zwyklego człowieka – bez niej nie można żyć. Niestety pełni ona niewdzięczną rolę odtruwania organizmu oraz często poprzez to rownież cierpi. A wlaściwie cierpi ze wzgledu na to, że może być zbytnio obciążana. Kumulacja toksyn w organizmie obciaża nadmierną pracą wątrobę, ktora nie może być w stanie skutecznie pełnić swoich funkcji. Ważaca około 1,4 kg ludzka wątroba może być największym gruczołem w naszym organizmie oraz jedynym narządem wewnętrznym, który w przypadku częściowego uszkodzenia samoczynnie sie regeneruje. Ludzka watroba posiada szczególną budowę anatomiczną oraz funkcje. Ze względu na aktywne procesy metaboliczne, przebiegające nieustająco w tym narzadzie, każda komórka watrobowa (zwana hepatocytem) musi mieć bezpośredni kontakt z krwią, która dostarcza półprodukty oraz zabiera do krążenia układowego finalne produkty przemiany materii (krew żylna), a również odżywia hepatocyty czyli nasza krew tetnicza. Dolegliwości wątroby przebiegają zwykle skrycie oraz bezobjawowo, a wystąpienie typowych objawów kojarzonych z chorobami wątroby, zwykle świadczy o znacznym zaawansowaniu procesu chorobowego. A czy ten środek na wątrobę Sylimarol warto zarzywać? Trzeba skonsultować się z lekarzem.
Autor: Edyta Ocena: Data dodania: 2013-03-18
Ale tak naprawdę moim zdaniem co warto wiedzieć? Jak radzić sobie z bólem wątroby? Na początku pozwol wątrobie na odpoczynek. Kiedy siedzisz, to także połóż się wygodnie, rozluźnij ubranie. Do prawego boku przyłóż ciepły (ale nie goracy także) termofor. Rozszerzy to także drogi żólciowe, a to także złagodzi bol. Jak może być odczuwany ów ból? Bol wątroby najcześciej odczuwalny może być w górnych częściach jamy brzusznej, czyli w nadbrzuszu. Może on być też spowodowany nie jedynie powiększającą się wątrobą, i dlatego również by zdiagnozować go, należy wybrać się koniecznie do lekarza. Pod wplywem alkoholu w nadmiarze następuje blokowanie pracy hematocytów, poprzez odkładanie się w nich tłuszczu. Stłuszczona ludzka wątroba rozrasta się. Dalsze zatrucie alkoholem prowadzi do zapalenia - ludzka wątroba staje się obrzęknięta oraz bolesna, występuje zle samopoczucie, gorączka, żóltaczka. Zła właściwa dieta — bogata w tłuszcze, smażone ciężkostrawne potrawy, alkohol oraz odmienne używki nie zmienią naturalnie roli wątroby. Nie zmienia, ale powinny ją uszkodzić. Uszkodzenie wątroby odbija się na całym organizmie. Warto zatem pomyśleć o profilaktyce. Wystarczy odrobinę wspomóc watrobę, wystarczy jej nie szkodzić. A gdy więc już jej zaszkodziliśmy, należy się jej opieka. Kolka wątrobowa może być dolegliwościa, która sięgnęła przynajmniej 15% Polaków. Zwykle występuje po jedzeniu, kiedy pęcherzyk żółciowy wypycha żólć do dwunastnicy – wówczas może dojść do złogów żółciowych, które blokują przepływ żółci (woreczek żółciowy wykonuje nadmierne skurcze, powodujac przy tym kolkę wątrobową).
Autor: Makuch Ocena: Data dodania: 2013-03-07
Ostropest plamisty to roślina wykorzystywana w tym leku i w ogóle w leczeniu wątroby i woreczka żółciowego. Cechuje się silnymi właściwościami odtruwającymi nasz organizm, dzięki czemu wpływa znacznie na prawie wszystkie funkcje ustroju. Badania prowadzone przez amerykańskich naukowców udowodniły że lecznicze właściwości rośliny nie są skutkiem przypadku, bo działa przede wszystkim wchodząca w jej skład sylimaryna.
Autor: Tomasz Ocena: Data dodania: 2012-07-03
Ja biorę kilka lat i wątroba o.k.
Autor: Anonimowy Ocena: Data dodania: 2012-02-27
Silimarol to nic innego jak nasiona zmielonego stropestu.Za zrobienie tabletek płacimy niezła kase. Ja kupuję na alegro nasiona ostropestu zmielonego i codziennie jem łyżeczkę. Jest to super profilaktyka a ja nie dotuję koncernów farmaceutycznych,które robią dobrą kasę,jak stać ich na reklamy.
Autor: Ziomal Ocena: Data dodania: 2011-08-05
Witam czy sylimarol nada sie na osłone watroby przy winstrolu 10mg z eseliv np takie kombo ??
Autor: Mundi Ocena: Data dodania: 2011-05-17
wolę sylimarol od hepatilu na mnie lepiej skuteczniej działa
Autor: TOmek Ocena: Data dodania: 2011-03-24
Bardzo dobry. Biorę od lat i nie zmienię. Próbowałem innych ale nie likwidowały dolegliwości. Więc polecam.
Autor: Farmaceutka Ocena: Data dodania: 2011-03-06
Pozytywne działanie na wątrobę sylimaryny tłumaczy się stabilizowaniem błon komórek wątrobowych chroniących przed toksynami.
Autor: Jaro Ocena: Data dodania: 2011-03-02
Zastanawiam się co jest lepsze Hepatil czy Sylimarol. Słyszałem że właśnie Sylimatol jest lepszy jak ktoś uprawia czynnie sport i bierze dodatkowe środki. Tak czytałem na forum, ale nie wiem czy to prawda. W aptece internetowej zaopatruję się w większe ilości Sylimarolu, bo tak nawet z dostawą wychodzi taniej.
Autor: Wanda Ocena: Data dodania: 2011-01-17
Mogę każdemu polecić uczciwie Sylimarol.
Autor: Patryk Ocena: Data dodania: 2011-01-13
Biorę od lat na uszkodzoną wątrobę i czuje się po nim lepiej.
Autor: Ron Ocena: Data dodania: 2010-07-25
Jest tajemnicą poliszynela, ża w przeszłości Sylimarol używany był przez koskujących kulturystów do ochrony wątroby przed sterydami. Obecnie jest już kilka leków mających mniejsze skuti uboczne i Sylimarol wypadł z obiegu.
Autor: Anonimowy Ocena: Data dodania: 2009-05-27
wypas
Autor: xD Ocena: Data dodania: 2007-08-15
Dobree
Dodaj recenzję
Proponujemy dołączenie do grupy na FACEBOOKU by wraz z innymi informować i być informowanym o działaniach niepożadanych leków dostępnych bez recepty

Pigułki to nie cukierki - informuj innych o działaniach niepożądanych leków bez recepty

Informacje dla wahających się przed zakupem:


Jeżeli dowiedziałeś się wszystkiego o SYLIMAROL 70 mg 30 tabletek to czas by ruszyć na zakupy. AptekaOTC.pl zaprasza do ponownego odwiedzenia naszej strony internetowej. Zapewniamy wygodę i szybką dostawę z apteki internetowej do pacjenta. Także SYLIMAROL 70 mg 30 tabletek. W miarę możliwości staramy się zapewnić niską cenę SYLIMAROL 70 mg 30 tabletek na naszej stronie. Zależy to jednak od promocji samego producenta i hurtowni z którymi współpracujemy. Dbamy także o to by opis leku lub suplementu był zawsze aktualny. Apteka internetowa pozwala zwykle nabyć lek w cenie niższej niż w aptece tradycyjnej, ale także umożliwia wpisanie czegoś takiego jak opinia pod opisem leku suplementu i sprawdzenie zawartości. Zapamietaj - tania Apteka Internetowa AptekaOTC.pl - zaglądaj tu często. Interesuje Cię jak ten lek działa? Chcesz zapoznać się z opiniami innych użytkowników takiej jak ta apteka internetowa? Może masz uwagi odnośnie ceny SYLIMAROL 70 mg 30 tabletek? Chcesz wiedzieć o innych lekach które oferuje apteka? Wpadaj tu codziennie!
Twój koszyk
Liczba produktów:  0
Przechowalnia
Liczba produktów:  0
Centrum Pomocy
O firmie
Kontakt
Koszt dostawy
Płatność kartą
Płatność PayPal
Płatność przy odbiorze
Płatność przelewem
Płatność elektroniczna
Przesyłki zagraniczne
Reklamacje i zwroty
Regulamin

Bestseller

 


www.AptekaOTC.pl -

Apteka, Tanie leki, Kosmetyki, Zdrowie, Leki - Łódź, Warszawa

Infolinia Akcje Pomoc w zakupach Moje konto Firma
Zezwolenie na prowadzenie apteki
Program partnerski
Reklama
Jak zamawiać?
Jak wyszukiwać?
Przechowalnia
Mapa strony
Zaloguj się
Zarejestruj się
10% taniej
Kontakt
O firmie
Od środka
Polityka prywatności

Akceptujemy platnosci: