CYNAREX 30 tabletek

Producent: HERBAPOL WROCŁAW

Kod: 1098

CYNAREX 30 tabletek
  • do 3 dni roboczych

8.99zł

Ilość:

 

  Działanie

Substancja czynna wyciągu z ziela karczochów działa żółciotwórczo i żółciopędnie. Polifenolokwasy zawarte w wyciągu obniżają poziom niektórych frakcji tłuszczowych w surowicy krwi, a przede wszystkim trójglicerydów. Stwierdzono też spadek poziomu wolnych kwasów tłuszczowych, cholesterolu i beta-lipoproteidów. Preparat wykazuje również działanie ochronne na miąższ wątroby np. przy zatruciach dwusiarczkiem węgla.

 Wskazania

Lek stosuje się w niestrawności i osłabieniu wydzielania żółci oraz profilaktycznie jako środek ochronny u osób narażonych na działanie dwusiarczku węgla.
Preparat może być stosowany również pomocniczo w hipercholesterolemii jako środek o działaniu przeciwmiażdżycowym oraz obniżający poziom cholesterolu i trójglicerydów w surowicy krwi.

  Przeciwwskazania
Uczulenie na karczochy, niedrożność dróg żółciowych. Nie stosować u dzieci do 14 roku życia.
  Działania niepożądane
W zalecanych dawkach nie obserwowano działań niepożądanych.
  Środki ostrożności
U osób ze zdiagnozowaną kamicą żółciową stosowanie preparatu może się odbywać wyłącznie w porozumieniu z lekarzem.
  Ciąża i karmienie piersią
Leku nie zaleca się stosować u kobiet w ciąży i w czasie karmienia piersią.
 Dawkowanie
Dorosłym oraz dzieciom powyżej 14 roku życia 3 razy dziennie po 1 tabletce.
 Skład

Wyciąg suchy z ziela karczocha ( Cynarae herba extractum siccum ) - 250 mg
Substancje pomocnicze: skrobia ziemniaczana, glukoza, laktoza, sacharoza, guma arabska, talk, stearynian magnezu - do 550 mg.

 

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

opinie

Infolinia: (+48) 801 011 019

Telefon: (+48) 42 279 40 05

E-mail: bok@aptekaotc.pl

W aptekaOTC.pl znajdziesz leki, kosmetyki, suplementy diety, nutrikosmetyki, witaminy i minerały, leki i preparaty na odporność, preparaty na infekcje i przeziębienia, preparaty do pielęgnacji skóry, do pielęgnacji włosów, na rzucenie palenia, na odchudzanie, zioła, preparaty dla kobiet w ciąży, dla dzieci, dla mam, leki homeopatyczne oraz tysiące innych. Apteka internetowa działa w oparciu o zezwolenie na prowadzenie apteki i zatrudnia farmaceutów. Doradzimy Ci jeżeli potrzebujesz dodatkowych informacji. Dokonując zakupów masz pewność niskich cen oraz szybkiej dostawy. Oferujemy leki, kosmetyki oraz tabletki na choroby i inne produkty renomowanych producentów, takich jak np. A-DERMA, AVEN, BIODERMA, ELANCYL, FILORGA, IWOSTIN, KLORANE, LIERAC, MUSTELA, NUXE, OLIM, PHARMACERIS, SVR, TOŁP, VICHY