OTOVENT zestaw do leczenia ujemnego ciśnienia w uchu

Producent: AXFARM

Kod: 13082

OTOVENT zestaw do leczenia ujemnego ciśnienia w uchu
  • do 7 dni roboczych

49.35zł

Ilość:

 

  Opis
OTOVENT zestaw do leczenia schorzeń przebiegających z ujemnym ciśnieniem w uchu środkowym. Zawartość: jedna końcówka do nosa wykonania z PVC, 5 lateksowych balonów, jeden dwuczęściowy wkład do nieużywanych i używanych balonów lateksowych.
  Działanie
Przedmuchiwanie trąbek słuchowych zestawem Otovent ®jest modyfikacją metody Valsalvy, Pulitzera. Otovent ® został stworzony w celu łatwiejszego leczenia dzieci. Stosowanie go może przebiegać w formie zabawy co daje dodatkową motywację. Publikacje kliniczne dowodzą, że więcej niż u połowy dzieci z zaburzeniami wentylacji ucha środkowego, które stosowały Otovent ® nastąpiła poprawa lub wyleczenie, co zapobiegło dalszym komplikacjom.
  Wskazania

Przy wszystkich dolegliwościach wynikających z istnienia ujemnego ciśnienia w uchu środkowym, np. wysiękowe zapalenie ucha środkowego, dysfunkcja trąbki słuchowej, przewlekłe zrostowe zapalenie ucha środkowego, kieszonki refrakcyjne ucha środkowego, stany po przebyciu ostrego zapalenia ucha. Wskazane jest stosowanie urządzenia z zaburzoną funkcją trąbki słuchowej przy zmianach ciśnienia atmosferycznego, jak np.: w czasie lotów samolotem, jazdy górskimi kolejkami, dla nurków.

Ropne infekcje nosa i gardła, krwawienie z nosa, ostre zapalenie ucha środkowego.

Twój lekarz zalecił Ci Otovent ®. Powodem tego jest występowanie podciśnienia w Twoim uchu środkowym. W przypadku nieliczenia może dojść u Ciebie do okresowego uczucia „zalegania w uchu” i pogorszenia słuchu. Po kilku tygodniach w uchu może zebrać się płyn. Otovent ® wyrównuje ciśnienie i przynosi Ci ulgę w cierpieniu. Zawarte w opakowaniu balony są produkowane z naturalnego lateksu. Przy nadmuchiwaniu mają dokładnie takie ciśnienie, jakie konieczne jest przy leczeniu.

Nie wolno stosować innych balonów niż z zestawu Otovent ® gdyż grozi to groźnymi powikłaniami w przypadku uszkodzenia błony bębenkowej.

  Przeciwwskazania
Infekcje nosa i gardła, którym towarzyszy występowanie ropnej wydzieliny. Ostre zapalenie ucha środkowego.
  Działania uboczne
Nie są znane
  Przechowywanie

Otovent ® powinien być przechowywany w miejscu suchym, chronionym od światła słonecznego. Najlepiej w oryginalnych opakowaniach.

Otovent ® należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

  Uwaga

Stosowanie zestawu u dzieci powinno być zawsze prowadzone pod kontrolą dorosłego.

Przechowuj używany balon w prawej części opakowania. Umyj końcówkę nosowa po każdym zastosowaniu delikatnym środkiem myjącym, np.: roztworem mydła. Wypłucz potem czystą wodą. Wyrzuć zużyte balony.

Otovent ® należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci

  Stosowanie
  1. Połącz balon z końcówką donosową.

  2. Przyciśnij mocno okrągłą część końcówki nosowej prawą ręką do prawego otworu nosowego. Lewy otwór nosowy ciśnij Az do zamknięcia lewym palcem wskazującym. Teraz wciągnij głęboko powietrze przez usta i zamknij je. Nadmuchaj balon „przez nos” do wielkości odpowiadającej grejpfrutowi (średnica ok. 10-12 cm).

  3. charakterystyczne „klikniecie” lub uczucie zmiany w uchu powinny być odczuwalne w przypadku wyrównania ciśnienia.

  4. Powtórz całość pod drugiej stronie.

  5. Jeżeli nie będzie odczuwalna w/w zmiana w uchu, powtórz powyższą procedurę, ale pochyl głowę do przodu i przekręć brodę w prawo (w przypadku przedmuchiwania ucha po prawej stronie- końcówka nosowa w prawym nozdrzu) lub w lewo (w przypadku przedmuchiwania ucha po lewej stronie- końcówka nosowa w lewym nozdrzu).

  6. Przełykanie śliny przy nadmuchanym balonie przystawionym do nozdrza może ułatwić wyrównanie ciśnienia w uszach.

Otovent ® należy stosować przynajmniej 2x dziennie (rano i wieczorem), lepiej 3 x dziennie (rano, w południe i wieczorem). Normalny czas leczenia trwa 2-3 tygodnie. Po tym okresie lekarz powinien zdecydować o dalszym postępowaniu. Oryginalne opakowanie Otovent ® wystarcza na 2-3 tygodniowe leczenie. Każdy lateksowy balon powinien być używany tylko przez 3-4 dni, gdyż po 9- krotnym zastosowaniu traci on elastyczność a ciśnienie jest nieodpowiednie do prawidłowego przedmuchiwania trąbek słuchowych.

Otovent ® należy stosować 2-3 razy dziennie. Nie należy używać jednego balonu więcej niż 9 razy lub przez 3-4 dni. Tylko wtedy balon wytwarza odpowiednie do terapii ciśnienie w uchu środkowym. Po użyciu zestawu końcówka do nosa może być myta roztworem mydła i płukana wodą. Otovent ® nadaje się dla dorosłych i dla dzieci od 3 lat.

W celu osiągnięcia najlepszych wyników w leczeniu zestawem Otovent ®, pierwsze zastosowanie lekarz powinien zademonstrować na rodzicach. Leczenie u dzieci musi być zawsze kontrolowane przez osobę dorosłą. Należy używać wyłącznie oryginalnych balonów Otovent ® wraz z końcówką nosową, aby leczenie było bezpieczne i efektywne. Czasami pacjenci skarżą się na bóle ucha w czasie nadmuchiwania balonu. Ból początkowy zmniejsza się podczas konsekwentnego stosowania zestawu. Jest oznaką postępu leczenia.

opinie

Infolinia: (+48) 801 011 019

Telefon: (+48) 42 279 40 05

E-mail: bok@aptekaotc.pl

W aptekaOTC.pl znajdziesz leki, kosmetyki, suplementy diety, nutrikosmetyki, witaminy i minerały, leki i preparaty na odporność, preparaty na infekcje i przeziębienia, preparaty do pielęgnacji skóry, do pielęgnacji włosów, na rzucenie palenia, na odchudzanie, zioła, preparaty dla kobiet w ciąży, dla dzieci, dla mam, leki homeopatyczne oraz tysiące innych. Apteka internetowa działa w oparciu o zezwolenie na prowadzenie apteki i zatrudnia farmaceutów. Doradzimy Ci jeżeli potrzebujesz dodatkowych informacji. Dokonując zakupów masz pewność niskich cen oraz szybkiej dostawy. Oferujemy leki, kosmetyki oraz tabletki na choroby i inne produkty renomowanych producentów, takich jak np. A-DERMA, AVEN, BIODERMA, ELANCYL, FILORGA, IWOSTIN, KLORANE, LIERAC, MUSTELA, NUXE, OLIM, PHARMACERIS, SVR, TOŁP, VICHY