BIOTEBAL 5 mg 30 tabletek

Producent: POLFA WARSZAWA

Kod: 13125

BIOTEBAL 5 mg 30 tabletek
  • do 3 dni roboczych

28.15zł

Ilość:

 

  Opis

Lek należy do grupy preparatów witaminowych. Wchodząca w jego skład biotyna jest witaminą rozpuszczalną w wodzie, zaliczaną do grupy witamin B. Biotebal 5 stosuje się w niedoborze biotyny.

Niedobór biotyny powoduje u ludzi zapalenie skóry zlokalizowane wokół oczu, nosa, ust, zapalenie spojówek, zaburzenia wzrostu paznokci i włosów oraz ich nadmierną łamliwość, zaburzenia przemiany tłuszczów.

Biotyna wspomaga procesy powstawania keratyny i różnicowania się komórek naskórka oraz włosów i paznokci, poprawiając ich stan.

  Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Biotebal 5, jeśli:

  • u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na biotynę lub którykolwiek z pozostałych składników leku Biotebal 5.

  Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Podczas przyjmowania leku nie należy jednocześnie spożywać surowego białka jaja kurzego, ponieważ może to spowodować zahamowanie wchłaniania biotyny.

Zachowanie szczególnej ostrożności u niektórych szczególnych grup stosujących lek

  Ciąża

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza.

Ilość biotyny zawarta w leku Biotebal 5 znacznie przekracza zalecone dzienne spożycie dla kobiet w ciąży, dlatego leku nie należy stosować u kobiet w tym okresie.

  Karmienie piersią

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza.

Ilość biotyny zawarta w leku Biotebal 5 znacznie przekracza zalecone dzienne spożycie dla kobiet karmiących piersią. Biotyna przenika do mleka kobiecego, jednak nie stwierdzono, aby wpływało to na niemowlę karmione piersią. Z tego powodu leku nie należy stosować u kobiet karmiących piersią.

  Prowadzenie pojazdów
Właściwości biotyny oraz rodzaj stwierdzanych działań niepożądanych wskazują, że lek nie wpływa niekorzystnie na wykonywanie tych czynności.
  Interakcje

Leki przeciwdrgawkowe (fenytoina, karbamazepina, fenobarbital, prymidon) oraz alkohol powodują zmniejszenie stężenia biotyny we krwi.

Hormony steroidowe mogą przyspieszać proces rozpadu biotyny w tkankach.

  Uwaga

lek należy stosować regularnie.

W przypadku zastosowania większej dawki leku Biotebal 5 niż zalecana

Nie ma doniesień o przypadkach przedawkowania biotyny u ludzi.

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Ważne informacje o niektórych składnikach leku Biotebal 5:

Lek zawiera sorbitol. Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

  Dawkowanie

Lek Biotebal 5 należy stosować zgodnie z informacją zawartą w tej ulotce. W przypadku wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem.

Zwykle 2,5 mg do 5 mg na dobę.

  Skład

Jedna tabletka zawiera:

substancję czynną 5 mg biotyny oraz substancje pomocnicze: sorbitol, magnezu stearynian, krzemionkę koloidalną.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

opinie

Infolinia: (+48) 801 011 019

Telefon: (+48) 42 279 40 05

E-mail: bok@aptekaotc.pl

W aptekaOTC.pl znajdziesz leki, kosmetyki, suplementy diety, nutrikosmetyki, witaminy i minerały, leki i preparaty na odporność, preparaty na infekcje i przeziębienia, preparaty do pielęgnacji skóry, do pielęgnacji włosów, na rzucenie palenia, na odchudzanie, zioła, preparaty dla kobiet w ciąży, dla dzieci, dla mam, leki homeopatyczne oraz tysiące innych. Apteka internetowa działa w oparciu o zezwolenie na prowadzenie apteki i zatrudnia farmaceutów. Doradzimy Ci jeżeli potrzebujesz dodatkowych informacji. Dokonując zakupów masz pewność niskich cen oraz szybkiej dostawy. Oferujemy leki, kosmetyki oraz tabletki na choroby i inne produkty renomowanych producentów, takich jak np. A-DERMA, AVEN, BIODERMA, ELANCYL, FILORGA, IWOSTIN, KLORANE, LIERAC, MUSTELA, NUXE, OLIM, PHARMACERIS, SVR, TOŁP, VICHY