DENTOSEPT płyn do stosowania w jamie ustnej 100 ml

Producent: PHYTOPHARM

Kod: 19371

DENTOSEPT płyn do stosowania w jamie ustnej 100 ml
  • do 7 dni roboczych

12.65zł

Ilość:

 

  Opis
W skład leku Dentosept wchodzi wyciąg etanolowy złożony z koszyczka rumianku, kory dębu, liści szałwii, ziela arniki, kłącza tataraku, ziela mięty pieprzowej, ziela tymianku. Lek stosowany jest tradycyjnie jako środek o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbakteryjnym i odkażającym. Produkt przeznaczony do stosowania tradycyjnego w wymienionych wskazaniach a jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.
  Wskazania
  • zapaleniu dziąseł i jamy ustnej (w tym w zapaleniu języka),

  • powierzchniowym zapaleniu przyzębia,

  • jako środek ściągający, przeciwbakteryjny i przeciwzapalny,

  • w skłonności do krwawienia z dziąseł i pomocniczo w parodontozie jako środek ściągający.

  Przeciwwskazania
Nie należy stosować leku Dentosepf u osób z nadwrażliwością na arnikę, rumianek lub inne rośliny z rodziny Asteraceae (Compositae).
  Działania niepożądane
Dotychczas nie są znane. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów niepożądanych należy poinformować o nich lekarza.
  Stosowanie leku u dzieci
Brak danych na temat bezpieczeństwa stosowania u dzieci. Ze względu na zawartość etanolu nie należy stosować leku u dzieci poniżej 6 roku życia. Stosowanie u dzieci starszych skonsultować z lekarzem.
  Ciąża i karmienie piersią
1 powodu braku danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania i ze względu na zawartość etanolu nie zaleca się stosowania. Decyzję o użyciu leku może podjąć lekarz.
  Prowadzenie pojazdów
Nie jest znany wpływ leku na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługę maszyn będących w ruchu. Bezpośrednio po zastosowaniu Dentoseptu alkohol może być wykrywany przez przyrządy do pomiaru alkoholu w wydychanym powietrzu, dlatego nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych bezpośrednio po przyjęciu leku. Należy zachować co najmniej półgodzinną przerwę.
  Stosowanie innych leków
Interakcje z innymi lekami nie są znane. Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, nawet tych, które wydawane są bez recepty.
  Przechowywanie leku
Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Nie należy stosować leku Dentosept po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu.
  Uwaga
Zachować szczególną ostrożność stosując lek Dentosepf ponieważ, dawka jednorazowa leku (10 ml) zawiera około 5,67 g etanolu. Preparat jest przeznaczony wyłącznie do stosowania zewnętrznego. Zawartość etanolu w leku należy wziąć pod uwagę stosując u kobiet w ciąży, karmiących piersią oraz dzieci.
  Stosowanie

Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, płukać 15% roztworem wodnym preparatu (około 10 ml preparatu rozcieńczyć w 1/4 szklanki wody).

Jeśli objawy nasilają się lub nie ustępują po kilku dniach należy skontaktować się z lekarzem.

W przypadku wrażenia, że działanie leku Dentosept jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. W przypadka zażycia znacznie większej dawki leku Dentosepf

Dotychczas nie odnotowano przypadków przedawkowania leku Dentosept. W przypadku pominięcia dawki leku Denlosepf należy kontynuować zalecane dawkowanie.

  Skład
10O ml produktu zawiera 100 ml Ertractum compositum fluidum (0,65:1) er Matricariae florę, Ouercus cortice, Salviae folio, Arnica herba, Calami rhizomate, Menthae piperitae herba, Thymiherba (2/2/2/1/1/1/1). Ekstrahent: etanol 70% (v/v). Zawartość etanolu 60-70% (v/v).
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

opinie

Infolinia: (+48) 801 011 019

Telefon: (+48) 42 279 40 05

E-mail: bok@aptekaotc.pl

W aptekaOTC.pl znajdziesz leki, kosmetyki, suplementy diety, nutrikosmetyki, witaminy i minerały, leki i preparaty na odporność, preparaty na infekcje i przeziębienia, preparaty do pielęgnacji skóry, do pielęgnacji włosów, na rzucenie palenia, na odchudzanie, zioła, preparaty dla kobiet w ciąży, dla dzieci, dla mam, leki homeopatyczne oraz tysiące innych. Apteka internetowa działa w oparciu o zezwolenie na prowadzenie apteki i zatrudnia farmaceutów. Doradzimy Ci jeżeli potrzebujesz dodatkowych informacji. Dokonując zakupów masz pewność niskich cen oraz szybkiej dostawy. Oferujemy leki, kosmetyki oraz tabletki na choroby i inne produkty renomowanych producentów, takich jak np. A-DERMA, AVEN, BIODERMA, ELANCYL, FILORGA, IWOSTIN, KLORANE, LIERAC, MUSTELA, NUXE, OLIM, PHARMACERIS, SVR, TOŁP, VICHY