DICLORATIO GEL (RATIOGEL) 1% żel 40 g

Producent: RATIOPHARM

Kod: 3179

DICLORATIO GEL (RATIOGEL) 1% żel 40 g
  • Produkt chwilowo niedostępny.

11.39zł

 

 Zastosowanie

Preparat DICLORATIO GEL zawiera diklofenak, który jest pochodną kwasu aminofenylooctowego. Należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Wykazuje działanie przeciwbólowe. Lek przeznaczony jest do stosowania miejscowego. Stosowany na skórę łagodzi ból, zmniejsza obrzęk, przeciwdziała stanom zapalnym pochodzenia reumatycznego i pourazowego. Jest dobrze wchłaniany przez skórę, w krótkim czasie osiąga stężenie lecznicze.

 Wskazania

Leczenie miejscowe w przypadku:
- dolegliwości bólowych i stanów zapalnych w chorobie zwyrodnieniowej stawów i kręgosłupa
- tzw. reumatyzmu pozastawowego (zapalenie ścięgien, pochewek ścięgien, kaletek maziowych)
- pourazowych stanów zapalnych ścięgien, wiązadeł, mini, stawów na skutek np.: stłuczeń, zwichnięć, naderwań, naciągnięć, wywichnięć, skręceń, stłuczeń, kontuzji.

  Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na diklofenak, siarczyny i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne. Nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy objawiająca się napadami astmy oskrzelowej, reakcjami skórnymi, alergicznym nieżytem nosa.
  Ostrzeżenia
specjalne Preparatu nie należy stosować pod opatrunkami, które nie przepuszczaj powietrza. Lek do użytku zewnętrznego.
  Środki ostrożności
Preparat Ratiogel można stosować tylko na nieuszkodzoną skórę. Otwarte rany, oczy i błony śluzowe należy chronić przed kontaktem z lekiem. Ostrożnie stosować u pacjentów z czynną chorobą wrzodową, ciężką niewydolnością wątroby lub nerek, szczególnie w razie konieczności długotrwałego stosowania. Nie stosować doustnie!
Ciąża i okres karmienia piersią
Z powodu braku odpowiednio liczebnych badań u ludzi Ratiogel może by stosowany w I i II trymestrze ciąż y tylko w razie zdecydowanej konieczności. W III trymestrze ciąży podawanie diklofenaku jest przeciwwskazane. Kobieta stosująca diklofenak nie powinna karmi piersi.
  Interakcje
Przy zewnętrznym stosowaniu preparatu nie zaobserwowano interakcji, lecz długotrwałe stosowanie dużych dawek może spowodować interakcje z lekami moczopędnymi (diklofenak działa antagonistycznie, co może powodować hiperkaliemi), kwasem acetylosalicylowym (osłabia działanie diklofenaku), metotreksatem (wzmaga toksyczność), lekami przeciwzakrzepowymi (zwiększa ryzyko krwotoku).
  Możliwe działania niepożądane
Preparat Ratiogel jest dobrze tolerowany przez pacjentów. Sporadycznie mogą wystąpić odczyny skórne takie jak: swędzenie, zaczerwienienie, wysypka, pieczenie w miejscu stosowania. Reakcje alergiczne, napady astmy, obrzęk naczynioruchowy. W przypadku długotrwałego stosowania preparatu na dużej powierzchni ciała możliwe jest wystąpienie ogólnych objawów niepożądanych (zaburzenie czynności przewodu pokarmowego, uaktywnienie choroby wrzodowej, zawroty i bóle głowy, osłabienie, drażliwość).
 Dawkowanie

Stosować 3 do 4 razy na dobę od 2 do 4 g żelu (objętość odpowiadająca wielkości wiśni lub orzecha włoskiego) na miejsca zmienione chorobowo.
Sposób użycia: na bolące miejsca nanieść żel i delikatnie wcierać.

 Skład

100 g żelu zawiera:
sól sodow diklofenaku 1 g, substancje pomocnicze: adypinian diizopropylu, hydroksypropyloceluloza, kwas mlekowy, pirosiarczyn sodu, alkohol izopropylowy, woda oczyszczona.

 

WAŻNE

Informujemy, że Ratiogel, diklofenak firmy ratiopharm w postaci żelu 1% (10 mg/g), obecnie jest dostępny pod nową nazwą handlową Dicloratio gel.

 

 

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

opinie

Infolinia: (+48) 801 011 019

Telefon: (+48) 42 279 40 05

E-mail: bok@aptekaotc.pl

W aptekaOTC.pl znajdziesz leki, kosmetyki, suplementy diety, nutrikosmetyki, witaminy i minerały, leki i preparaty na odporność, preparaty na infekcje i przeziębienia, preparaty do pielęgnacji skóry, do pielęgnacji włosów, na rzucenie palenia, na odchudzanie, zioła, preparaty dla kobiet w ciąży, dla dzieci, dla mam, leki homeopatyczne oraz tysiące innych. Apteka internetowa działa w oparciu o zezwolenie na prowadzenie apteki i zatrudnia farmaceutów. Doradzimy Ci jeżeli potrzebujesz dodatkowych informacji. Dokonując zakupów masz pewność niskich cen oraz szybkiej dostawy. Oferujemy leki, kosmetyki oraz tabletki na choroby i inne produkty renomowanych producentów, takich jak np. A-DERMA, AVEN, BIODERMA, ELANCYL, FILORGA, IWOSTIN, KLORANE, LIERAC, MUSTELA, NUXE, OLIM, PHARMACERIS, SVR, TOŁP, VICHY