PANADOL EXTRA 24 tabletki

Producent: GlaxoSmithKline

Kod: 1558

PANADOL EXTRA 24 tabletki
  • 1 - 2 dni roboczych

10.69zł

Ilość:

 

  Opis działania
Panadol Extra zawiera w swoim składzie paracetamol - substancję o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym oraz kofeinę nasilającą  działanie przeciwbólowe. Paracetamol nie powoduje podrażnienia żołądka.
Paracetamol nie działa przeciwzapalnie.
  Wskazania

Paracetamol działa przeciwbólowo w:

  • bólach głowy,

  • gardła,

  • migrenach,

  • bólach zębów,

  • bólach kostnych, stawowych i mięśniowych

  • bólach menstruacyjnych.

Ponadto może być stosowany w:

  • przeziębieniach

  • i stanach grypopodobnych

Działa przeciwgorączkowo.

  Przeciwwskazania
Nie należy stosować preparatu Panadol Extra u osób z nadwrażliwością na paracetamol lub kofeinę.
Nie wolno przyjmować preparatu Panadol Extra łącznie z innymi lekami zawierającymi w swoim składzie paracetamol.
Ciężka niewydolność wątroby lub nerek, niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, choroba alkoholowa, pierwszy trymestr ciąży, zaburzenia rytmu serca, nadciśnienie, bezsenność.
  Środki ostrożności

Należy unikać stosowania preparatu Panadol Extra u alkoholików, u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby i nerek; szczególnie zagrożeni są chorzy głodzeni; w czasie stosowania leku nie wolno spożywać żadnych napojów alkoholowych.  Duża ilość wypitej kawy czy herbaty przy jednoczesnym przyjmowaniu tego leku może spowodować uczucie napięcia i rozdrażnienia.

Okres ciąży i karmienia piersią - stosować tylko po konsultacji z lekarzem.

  Interakcje
  • paracetamol nasila działanie doustnych środków przeciwzakrzepowych z grupy kumaryny,

  • łączne podawanie paracetamolu i niesteroidowych leków przeciwzapalnych zwiększa ryzyko wystąpienia zaburzeń czynności nerek,

  • salicylamid wydłuża czas wydalania paracetamolu,

  • rifampicyna, leki przeciwpadaczkowe, leki nasenne i inne leki indukujące enzymy mikrosomalne stosowane łącznie z paracetamolem nasilają ryzyko uszkodzenia wątroby,

  • doustne leki antykoncepcyjne, cimetydyna zmniejszają metabolism kofeiny, natomiast  barbiturany i palenie tytoniu przyspieszają,

  • paracetamol stosowany łącznie z inhibitorami MAO może wywołać stan pobudzenia i wysoką gorączkę,

  • metoklopramid przyspiesza a wszystkie cholinolityki opóźniają wchłanianie paracetamolu z przewodu pokarmowego,

  • paracetamol nasila ośrodkowe działanie kofeiny,

  • kofeina jest antagonistą leków nasennych i przeciwpadaczkowych.

  Działania niepożądane
Działania niepożądane paracetamolu są rzadkie.
Mogą wystąpić reakcje:

  • skórne odczyny alergiczne: świąd, pokrzywka, wysypka, rumień

  • zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego: pieczenie w nadbrzuszu, nudności, wymioty,

  • sporadycznie może wystąpić: trombocytopenia, methemoglobinemia, agranulocytoza,

  • przy przedawkowaniu upośledzenie czynności wątroby oraz nerek,

  • ze względu na obecność kofeiny: zaburzenia snu, bóle głowy, drżenia mięśniowe, niemiarowość rytmu serca.

  Dawkowanie
Dorośli: W zależności od nasilenia dolegliwości 1 do 2 tabletki preparatu Panadol Extra co 4 godziny. Preparatu Panadol Extra nie należy przyjmować częściej niż co 4 godziny.

Nie wolno przekraczać 4 dawek (8 tabletek) w ciągu doby.
Preparat nie jest zalecany dla dzieci poniżej 12 roku życia.

Jeśli objawy choroby nie ustępują należy skonsultować się z lekarzem.

  Skład
Każda tabletka preparatu Panadol Extra, przeznaczona do podawania doustnego zawiera:

Substancje czynne: paracetamol - 500 mg;
kofeina - 65 mg

Substancje pomocnicze: skrobia, sorbonian potasu.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

opinie

Infolinia: (+48) 801 011 019

Telefon: (+48) 42 279 40 05

Mobile: (+48) 504 218 677

E-mail: bok@aptekaotc.pl

W aptekaOTC.pl znajdziesz leki, kosmetyki, suplementy diety, nutrikosmetyki, witaminy i minerały, leki i preparaty na odporność, preparaty na infekcje i przeziębienia, preparaty do pielęgnacji skóry, do pielęgnacji włosów, na rzucenie palenia, na odchudzanie, zioła, preparaty dla kobiet w ciąży, dla dzieci, dla mam, leki homeopatyczne oraz tysiące innych. Apteka internetowa działa w oparciu o zezwolenie na prowadzenie apteki i zatrudnia farmaceutów. Doradzimy Ci jeżeli potrzebujesz dodatkowych informacji. Dokonując zakupów masz pewność niskich cen oraz szybkiej dostawy. Oferujemy leki, kosmetyki oraz tabletki na choroby i inne produkty renomowanych producentów, takich jak np. A-DERMA, AVEN, BIODERMA, ELANCYL, FILORGA, IWOSTIN, KLORANE, LIERAC, MUSTELA, NUXE, OLIM, PHARMACERIS, SVR, TOŁP, VICHY