FLEGAMINA syrop o smaku truskawkowym 120 ml

Producent: PLIVA

Kod: 1880

FLEGAMINA syrop o smaku truskawkowym 120 ml
 • do 3 dni roboczych

8.99zł

Ilość:

 

  Opis działania
Bromheksyna (Flegamina) jest zaliczana do leków mukolitycznych. Jest syntetyczną pochodną alkaloidu wazycyny otrzymywanego z rośliny Adhatoda vasicine.
Bromheksyna, przez depolimeryzację włókien mukoproteinowych, powoduje zmniejszenie lepkości wydzieliny oskrzelowej. Dodatkowo zwiększa jej objętość i pobudza aktywność rzęsek nabłonka migawkowego błony śluzowej wyścielającej drogi oddechowe. Dzięki temu bromheksyna ułatwia odkrztuszanie.

Bromheksyna jest szybko wchłaniania po podaniu doustnym. Podlega biotransformacji w wątrobie. Wydalana jest z moczem w postaci metabolitów. Bromheksyna przechodzi przez barierę krew – łożysko i do mleka matki.
  Wskazania
Wskazaniem do stosowania bromheksyny są wszelkie stany chorobowe dróg oddechowych wymagające rozrzedzenia wydzieliny śluzowej lub ułatwienia odkrztuszania.
Wskazania do stosowania bromheksyny (Flegaminy):
 • Przewlekłe i ostre zapalenia oskrzeli, także w postaci obturacyjnej
 • Astma oskrzelowa
 • Rozstrzenie oskrzeli
 • Mukowiscydoza
 • Oddechowa rehabilitacja pooperacyjna
  Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na bromheksynę lub którykolwiek składnik preparatu.
  Środki ostrożności
Unikać stosowania u chorych z chorobą wrzodową – lek może nasilać objawy
 • Unikać łącznego stosowania z lekami przeciwkaszlowymi
 • Chorzy z niewydolnością wątroby lub nerek znacznego stopnia wymagają redukcji dawek
 • Nie stosować preparatu Flegamina syrop u dzieci poniżej 7 roku życia ze względu na zawartość alkoholu w leku.
  Ciąża i karmienie piersią
Brak badań jednoznacznie rozstrzygających o bezpieczeństwie stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią, w związku z tym nie należy stosować u kobiet w ciąży i kobiet karmiących.
  Interakcje z innymi lekami
Bromheksyna poprawia przenikanie antybiotyków do wydzieliny oskrzelowej, przez co zwiększa skuteczność antybiotykoterapii w zakaźnych schorzeniach dróg oddechowych wywołanych przez bakterie.
  Działania niepożądane
 • Sporadycznie mogą występować objawy nietolerancji ze strony przewodu pokarmowego (nudności, pobolewania w nadbrzuszu, wymioty, biegunka).
 • Opisywano przypadki wzrostu stężenia aminotransferaz (SGOT) w surowicy krwi.
 • Bardzo rzadko mogą wystąpić odczyny skórne w postaci wysypki.
 Dawkowanie
Jeśli lekarz nie zaleci specjalnego dawkowania Flegaminę syrop stosuje się najczęściej:
 • Dzieci 7 – 10 lat - 3 razy dziennie 1 łyżeczka
 • Dorośli i dzieci powyżej 10 lat - 3 razy dziennie 2 łyżeczki
 • 1 łyżeczka (5 ml) syropu zawiera 4 mg bromheksyny.
Nie stosować u dzieci poniżej 7 roku życia ze względu na zawartość alkoholu w leku.
Lek przyjmować po posiłku.
  Skład
Flegamina zawiera 0.8 mg bromheksyny.
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

opinie

Infolinia: (+48) 801 011 019

Telefon: (+48) 42 279 40 05

E-mail: bok@aptekaotc.pl

W aptekaOTC.pl znajdziesz leki, kosmetyki, suplementy diety, nutrikosmetyki, witaminy i minerały, leki i preparaty na odporność, preparaty na infekcje i przeziębienia, preparaty do pielęgnacji skóry, do pielęgnacji włosów, na rzucenie palenia, na odchudzanie, zioła, preparaty dla kobiet w ciąży, dla dzieci, dla mam, leki homeopatyczne oraz tysiące innych. Apteka internetowa działa w oparciu o zezwolenie na prowadzenie apteki i zatrudnia farmaceutów. Doradzimy Ci jeżeli potrzebujesz dodatkowych informacji. Dokonując zakupów masz pewność niskich cen oraz szybkiej dostawy. Oferujemy leki, kosmetyki oraz tabletki na choroby i inne produkty renomowanych producentów, takich jak np. A-DERMA, AVEN, BIODERMA, ELANCYL, FILORGA, IWOSTIN, KLORANE, LIERAC, MUSTELA, NUXE, OLIM, PHARMACERIS, SVR, TOŁP, VICHY