INFACOL bóle kolkowe i wzdęcia 50 ml

Producent: NEPENTES

Kod: 3868

INFACOL bóle kolkowe i wzdęcia 50 ml
 • Produkt chwilowo niedostępny.

23.99zł

 

  Opis

Infacol to wyjątkowo skuteczny, sprawdzony w wielu krajach europejskich preparat łagodzący bóle kolkowe i wzdęcia. Preparat zawiera simetikon - substancję ułatwiającą usuwanie gazów z przewodu pokarmowego. Liczne badania kliniczne potwierdziły skuteczność leku oraz bezpieczeństwo jego stosowania (nie odnotowano przypadku przedawkowania ani występowania działań niepożądanych). Jest dopuszczony do stosowania u niemowląt powyżej 1. miesiąca życia.

Jako jedyny produkt na polskim rynku, Infacol jest wyposażony w specjalny dozownik, zapewniający podanie dokładnie odmierzonej dawki leku. W odróżnieniu od preparatów, które wymagają przyrządzenia lub rozpuszczenia w wodzie, jest gotowy do natychmiastowego użycia. Jest bardzo wydajny - każde opakowanie zawiera 100 dawek preparatu. Infacol jest lekiem lubianym przez dzieci z uwagi na przyjemny, pomarańczowy smak.

Infacol to lek:

 • Bezpieczny: nie wchłania się z przewodu pokarmowego, nie stwierdzono objawów przedawkowania, nie stwierdzono występowania działań niepożądanych, nie zawiera cukru, alkoholu ani barwników. Jest dopuszczony do stosowania u niemowląt powyżej 1. miesiąca życia
 • Łatwy w dozowaniu: specjalny dozownik zapewnia podanie dokładnie odmierzonej dawki preparatu. Aby osiągnąć zamierzony efekt, wystarczy podać dziecku przed posiłkiem jedną zawartość zakraplacza.
 • Wygodny w użyciu: dzięki zakraplaczowi nie trzeba używać dodatkowo łyżeczki
 • Gotowy do użytku: w odróżnieniu do preparatów, które wymagają przyrządzenia lub rozpuszczenia w wodzie, Infacol jest gotowy do użycia.
 • Wydajny: opakowanie zawiera 100 dawek preparatu
 • Lubiany przez dzieci: ma przyjemny pomarańczowy smak
 • Sprawdzony: od wielu lat jest stosowany w Europie
  Działanie
Infacol zawiera simetikon - związek obniżający napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu w przewodzie pokarmowym, dzięki czemu ułatwia usuwanie gazów w wyniku perystaltyki jelit. W konsekwencji zapobiega nadmiernemu gromadzeniu się gazów, zmniejsza bolesne wzdęcia i napięcia żołądka.
Nie wchłania się z przewodu pokarmowego.
  Wskazania
Złagodzenie dolegliwości związanych z nadmiernym gromadzeniem się gazów w przewodzie pokarmowym - wzdęć i bólów kolkowych.
  Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników.
  Ostrzeżenia specjalne
Nie należy podawać niemowlętom poniżej 1. miesiąca życia.
  Dawkowanie i sposób użycia
Przed każdym posiłkiem należy podać dziecku 0,5 ml zawiesiny (pełną zawartość zakraplacza), która zawiera 20 mg simetikonu. W tym celu należy najpierw dobrze wstrząsnąć butelką, a następnie całkowicie napełnić zakraplacz poprzez dwukrotne ściśnięcie jego gumowej końcówki. Nadmiar leku powinien spłynąć z powrotem do butelki. Lek podaje się doustnie. Zawartość zakraplacza należy wycisnąć głęboko na język dziecka.
Nie powinno się używać zakraplacza w celu podawania innych leków.
  Skład

Substancja czynna: simeticon 40 mg / 1 ml

Substancje pomocnicze:

 • sól sodowa sacharyny
 • hydroksypropylometyloceluloza
 • hydroksybenzoesan metylu
 • hydroksybenzoesan propylu
 • esencja pomarańczowa
 • woda oczyszczona.
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

opinie

Infolinia: (+48) 801 011 019

Telefon: (+48) 42 279 40 05

E-mail: bok@aptekaotc.pl

W aptekaOTC.pl znajdziesz leki, kosmetyki, suplementy diety, nutrikosmetyki, witaminy i minerały, leki i preparaty na odporność, preparaty na infekcje i przeziębienia, preparaty do pielęgnacji skóry, do pielęgnacji włosów, na rzucenie palenia, na odchudzanie, zioła, preparaty dla kobiet w ciąży, dla dzieci, dla mam, leki homeopatyczne oraz tysiące innych. Apteka internetowa działa w oparciu o zezwolenie na prowadzenie apteki i zatrudnia farmaceutów. Doradzimy Ci jeżeli potrzebujesz dodatkowych informacji. Dokonując zakupów masz pewność niskich cen oraz szybkiej dostawy. Oferujemy leki, kosmetyki oraz tabletki na choroby i inne produkty renomowanych producentów, takich jak np. A-DERMA, AVEN, BIODERMA, ELANCYL, FILORGA, IWOSTIN, KLORANE, LIERAC, MUSTELA, NUXE, OLIM, PHARMACERIS, SVR, TOŁP, VICHY