LAMISILATT 1 płyn 4 g

Producent: NOVARTIS

Kod: 6976

LAMISILATT 1 płyn 4 g
 • 1 - 2 dni roboczych

39.99zł

Ilość:

 

  Opis

LAMISILATT 1 jest przeznaczony do jednorazowego leczenia grzybicy stóp (stopa atlety).

LAMISILATT 1 działa przeciwgrzybiczo na grzyby powodujące grzybicę stóp (stopa atlety). Po nałożeniu na stopy lek tworzy na skórze bezbarwną błonę, która stopniowo uwalnia substancję czynną do skóry.

Jak stwierdzić, że pacjent ma grzybicę stóp (stopę atlety)

Grzybica stóp (stopa atlety) obejmuje tylko stopy. Często zaczyna się ona między palcami, może jednak rozprzestrzenić się również na podeszwy i boki stóp.

Najczęściej występujący rodzaj grzybicy stóp (stopa atlety) powoduje pękanie i łuszczenie się skóry. Tym objawom towarzyszyć może również obrzęk, pęcherze lub sączące owrzodzenia, a także często uczucie swędzenia i pieczenia.

Jeśli nie jesteś pewien czy obserwowane objawy są oznaką grzybicy stóp (stopą atlety), zanim zastosujesz LAMISILATT 1 skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. 

  Przeciwwskazania
Kiedy nie stosować leku LAMISILATT 1: w nadwrażliwości na terbinafinę lub którykolwiek ze składników leku (wymienionych w punkcie 6). 
  Zachować szczególną ostrożność
 • Nie stosować leku u dzieci i młodzieży poniżej 18 lat, ze względu na brak odpowiednich danych dotyczących stosowania leku w tej grupie wiekowej.

 • Nie stosować leku w przypadku długotrwałego zakażenia grzybiczego podeszew i pięt stóp z pogrubioną i łuszczącą się skórą. W przypadku takich objawów należy się skontaktować z lekarzem, gdyż może być konieczne zastosowanie innego leku.

 • Lek LAMISILATT 1 należy używać wyłącznie do leczenia skóry stóp. Należy unikać kontaktu leku z twarzą, oczami i uszkodzoną skórą (w innym miejscu niż wynika to ze wskazań), gdyż lek może działać drażniąco.

 • W razie przypadkowego kontaktu leku z oczami należy przemyć je dokładnie bieżącą wodą. Jeśli pomimo tego utrzymują się dolegliwości, należy skontaktować się z lekarzem.

 • Lek do stosowania zewnętrznego.

 • Trzymać z daleka od ognia (lek zawiera alkohol).

  Stosowanie innych leków

Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, nawet tych, które są wydawane bez recepty.

W czasie stosowania leku LAMISILATT 1, nie należy nakładać innych leków na stopy (nawet tych wydawanych bez recepty) lub stosować innego leczenia na stopy.

  Ciąża i karmienie piersią

Przed zastosowaniem leku LAMISILATT 1 należy poradzić się lekarza lub farmaceuty, gdyż nie ma odpowiednich danych dotyczących stosowania leku u kobiet w ciąży.

Terbinafina przenika do mleka matki, dlatego leku LAMISILATT 1 nie należy stosować u kobiet karmiących piersią.

  Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Stosowanie leku LAMISILATT 1 nie ma wpływu na zdolność do prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługę maszyn.

  Możliwe działania niepożądane

Jak każdy lek, lek LAMISILATT 1 może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Niezbyt często (objawy występujące u 1 do 10 na 1000 pacjentów)

Reakcje w miejscu podania, w tym suchość skóry, podrażnienie skóry lub uczucie pieczenia po aplikacji, występują niezbyt często. Zwykle są łagodne, przejściowe i nieszkodliwe.

Bardzo rzadko (objawy występujące u 1 na 10 000 pacjentów)

W bardzo rzadkich przypadkach pacjenci mogą być uczuleni na lek, co objawia się wysypką, świądem, pęcherzami lub pokrzywką.
W przypadku wystąpienia reakcji alergicznych lub innych powyższych objawów, należy usunąć błonę z powierzchni stóp za pomocą alkoholu, a następnie należy umyć stopy ciepłą wodą z mydłem i skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystapią objawy niepożądane, niewymienione w tej ulotce, należy poinformować lekarza lub farmaceutę. 

  Jak stosować

Lek jest przeznaczony tylko dla osób dorosłych. Nie stosować u dzieci i młodzieży poniżej 18 lat.
Lek stosować na skórę tylko jednorazowo. Nie należy aplikować leku ponownie.

LAMISILATT 1 należy stosować na obie stopy nawet wtedy, gdy zmiany chorobowe są widoczne tylko na jednej ze stóp. Ten sposób stosowania leku zapewnia całkowite usunięcie z powierzchni stóp także niewidocznych ognisk zakażenia grzybiczego.

Po nałożeniu na skórę, lek szybko wysycha tworząc cienką błonę. Zawartość jednej tuby wystarcza do leczenia obydwu stóp.

LAMISILATT 1 uwalnia substancję czynną do skóry. W skórze utrzymuje się przez kilka dni, niszcząc grzyby wywołujące stopę atlety. W celu uzyskania jak najlepszych wyników leczenia, należy unikać mycia i opłukiwania stóp w ciągu 24 godzin po nałożeniu leku LAMISILATT 1.

Kiedy należy stosować lek LAMISILATT 1
Zaleca się stosowanie leku LAMISILATT 1 po prysznicu lub kąpieli. 

  Sposób stosowania
 • Jest to jednorazowa aplikacja.

 • Umyć obydwie stopy i dokładnie je wysuszyć.

 • Umyć i wysuszyć ręce.

 • Zdjąć nakrętkę z tuby.

 • Lek należy nakładać na obie stopy - należy użyć około połowy zawartości tuby na każda stopę, tak aby pokryć skórę. Należy zakończyć nakładanie leku na jedną stopę, przed rozpoczęciem nakładania go na drugą stopę.

 • Nałożyć palcami cienką warstwę leku na skórę każdej stopy, jak na poniższym schemacie. Nakładać lek równomiernie na skórę między palcami, wokół palców, a także na podeszwę oraz po bokach stopy.

 • Nie wcierać i nie masować.

 •  

 • Nałożyć lek w ten sam sposób na drugą stopę, nawet jeśli skóra stopy wygląda na zdrową. Ten sposób stosowania zapewnia całkowite usunięcie z powierzchni stóp także niewidocznych ognisk zakażenia grzybiczego.

 • Lek pozostawić do wyschnięcia na 1 - 2 minuty, przed nałożeniem obuwia.

 • Po zastosowaniu leku umyć ręce ciepłą wodą z mydłem.

 • Nie myć i nie ochlapywać stóp przez 24 godziny po nałożeniu leku LAMISILATT 1. Stopy można delikatnie umyć następnego dnia, o tej samej porze, o której dzień wcześniej zastosowano lek. Po umyciu stopy należy delikatnie osuszyć.

 • Nie należy nakładać leku ponownie.

Działanie grzybobójcze preparatu LAMISILATT 1 rozpoczyna się natychmiast po jego nałożeniu. Powstała na powierzchni skóry błona sprawia, że substancja czynna przenika do skóry, gdzie działa przez kilka dni.
Stan skóry powinien poprawić się po kilku dniach, ale może upłynąć do 4 tygodni nim skóra stóp stanie się ponownie zdrowa.
Jeśli po upływie 1 tygodnia od zastosowania leku objawy zakażenia nie ustępują, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Nie zaleca się powtórnego stosowania leku LAMISILATT 1 w leczeniu tego samego zakażenia grzybiczego.

  Jak wspomagać leczenie
Nie myć stóp przez 24 godziny po nałożeniu leku. Po upływie 24 godzin należy regularnie myć stopy. Osuszać nogi unikając tarcia. Mimo że skóra może swędzieć, należy unikać zadrapań i zadraśnięć w leczonych miejscach, gdyż powstające wówczas uszkodzenia mogą opóźniać proces zdrowienia lub sprzyjać rozszerzeniu się zakażenia.
Z uwagi na możliwość przenoszenia się zakażenia grzybiczego, należy przestrzegać używania własnego ręcznika oraz ubrań. W celu uniknięcia ponownego zakażenia należy często prać ręczniki i ubrania.

Przypadkowe połknięcie leku
Po przypadkowym połknięcia leku należy zwrócić się po poradę do lekarza.

Przypadkowy kontakt leku z twarzą lub oczami
W razie przypadkowego kontaktu leku z twarzą lub oczami, należy dokładnie przemyć twarz lub oczy bieżącą wodą. Jeśli dolegliwości nie ustąpią, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

opinie

Infolinia: (+48) 801 011 019

Telefon: (+48) 42 279 40 05

E-mail: bok@aptekaotc.pl

W aptekaOTC.pl znajdziesz leki, kosmetyki, suplementy diety, nutrikosmetyki, witaminy i minerały, leki i preparaty na odporność, preparaty na infekcje i przeziębienia, preparaty do pielęgnacji skóry, do pielęgnacji włosów, na rzucenie palenia, na odchudzanie, zioła, preparaty dla kobiet w ciąży, dla dzieci, dla mam, leki homeopatyczne oraz tysiące innych. Apteka internetowa działa w oparciu o zezwolenie na prowadzenie apteki i zatrudnia farmaceutów. Doradzimy Ci jeżeli potrzebujesz dodatkowych informacji. Dokonując zakupów masz pewność niskich cen oraz szybkiej dostawy. Oferujemy leki, kosmetyki oraz tabletki na choroby i inne produkty renomowanych producentów, takich jak np. A-DERMA, AVEN, BIODERMA, ELANCYL, FILORGA, IWOSTIN, KLORANE, LIERAC, MUSTELA, NUXE, OLIM, PHARMACERIS, SVR, TOŁP, VICHY