Zarejestruj się
Moje konto
Infolinia: Zadaj pytanie
farmaceucie
Wyszukaj
infolinia
PromocjeNowościO firmieBestsellerRegulaminTwój koszykPomocKontaktForum
Strona główna » Przeziębienie i grypa » Gardło » AMOL 100 ml Użytkownicy online: 327   Polski English 

AMOL 100 ml
ID Nazwa

Nasza cena

272

AMOL 100 ml

16.55 PLN

Do przechowalni
Kupuję

AMOL 100 mlDostępność:
1 - 2 dni roboczych

Pozostało: 552 szt. w magazynie

Producent: TAKEDA  Skład
1 g (21 kropli ) zawiera:
- substancje czynne:

Mentholum (mentol) 17,23 mg

Citronellae aetheroleum (olejek cytronelowy) 1,00 mg

Caryophylli aetheroleum (olejek goździkowy) 1,00 mg

Cinnamomi aetheroleum (olejek cynamonowy) 2,40 mg

Citri aetheroleum (olejek cytrynowy) 5,70 mg

Menthae piperitae aetheroleum (olejek mięty pieprzowej) 2,40 mg

Lavandulae aetheroleum (olejek lawendowy) 2,40 mg

- substancje pomocnicze: etanol 96vol.% (638 mg), woda.

  Dawkowanie
Preparat przeznaczony jest dla dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia.
 • Zewnętrznie do wcierania (napięciowe bóle głowy, bóle mięśniowe, poprawa ukrwienia skóry): bolące miejsca nacierać 1 do 3 razy dziennie Amolem. Nacierać, aż powierzchnia skóry stanie się sucha.
 • Zewnętrznie do przygotowywania okładów (napięciowe bóle głowy, bóle mięśniowe)

  Gazę/bandaż nasączyć roztworem przygotowanym z 1 części Amolu i 3 części wody. Nałożyć na bolące miejsce. Nie zakrywać opatrunkiem uniemożliwiającym dostęp powietrza

 • Zewnętrznie w celu zmniejszenia dolegliwości po ukąszeniach owadów

  Miejsce po ukąszeniu przetrzeć wacikiem nasączonym Amolem.

 • Zewnętrznie do płukanie gardła (w przeziębieniu): 1 łyżeczki do herbaty dodać do szklanki lekko ciepłej wody, płukać gardło i jamę ustną 1 do 3 razy dziennie.
 • Zewnętrznie do inhalacji (w przeziębieniu): 1 łyżeczkę do herbaty Amolu dodać do szklanki gorącej wody i wdychać przez kilka minut powstające opary. Inhalacje powtarzać do 3 razy dziennie.
 • Doustnie w dolegliwościach trawiennych (dyspeptycznych) np. niestrawność, wzdęcia, bóle brzucha: Od 10 do 15 kropli preparatu należy przyjmować z wodą 1do 3 razy dziennie.
  Możliwe działania niepożądane
Jak każdy lek, Amol może powodować działania niepożądane. W przypadku wystąpienia któregokolwiek z działań niepożądanych należy powiadomić lekarza lub farmaceutę.
U osób wrażliwych mogą wystąpić dolegliwości żołądkowe, zwłaszcza po podaniu doustnym. Po zastosowaniu Amolu, tak jak w przypadku wszystkich preparatów zawierających olejki eteryczne, mogą wystąpić nasilone objawy podrażnienia skóry i błon śluzowych.. Możliwe jest występowanie wyprysków kontaktowych i reakcji nadwrażliwości. Mogą zostać wywołane lub ulec nasileniu kaszel i skurcz oskrzeli.
W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych nie wymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza lub farmaceutę.
  Stosowanie innych leków
Alkohol zawarty w preparacie może wzmacniać lub osłabiać działanie innych leków.
  Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn
Ze względu na zawartość etanolu, preparat może wywierać wpływ na ośrodkowy układ nerwowy. Dlatego też nie zaleca się prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn po stosowaniu doustnym leku, a także po inhalacji.
  Ciąża i karmienie piersią
Brak danych klinicznych dotyczących stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią. Ze względu na bezpieczeństwo nie zaleca się stosowania preparatu Amol w okresie ciąży i karmienia piersią. Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.
  Ostrzeżenia
Lek Amol zawiera 67% etanolu. Przy zastosowaniu zalecanego dawkowania po każdym przyjęciu doustnym preparatu do organizmu zostanie wprowadzone do 0,45 g etanolu. Może to mieć znaczenie w przypadku kobiet w ciąży i dzieci, osób ze schorzeniami wątroby, cierpiących na padaczkę lub innych zaburzeń czynności mózgu oraz uzależnionych od alkoholu.
Należy chronić oczy przed kontaktem z preparatem. W przypadku dostania się Amolu do oczu obficie przemyć wodą i zwrócić się do lekarza. W przypadku wystąpienia trudności w oddychaniu (np. skurcz oskrzeli) należy niezwłocznie wezwać lekarza a w przypadku wystąpienia zmian skórnych należy zasięgnąć porady lekarza.
Po natarciu roztworem leku Amol należy starannie umyć ręce. Leku nie należy stosować pod opatrunkiem utrudniającym dostęp powietrza lub ciepłym okładem.

Zachowanie szczególnej ostrożności u niektórych szczególnych grup stosujących lek:

 • Stosowanie leku Amol u dzieci: nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.
 • Stosowanie leku Amol u osób z zaburzeniami czynności wątroby i dróg żółciowych: u osób z kamicą żółciową preparat Amol może być stosowany doustnie tylko po konsultacji z lekarzem.
  Przeciwwskazania
Leku Amol nie wolno stosować:
 • w przypadku w nadwrażliwości na substancje wchodzące w skład preparatu;
 • u dzieci poniżej 12 roku życia, ze względu na brak wystarczających badań na temat stosowania leku Amol w tej grupie wiekowej;
 • w astmie oskrzelowej i innych schorzeniach dróg oddechowych, którym towarzyszy silna nadwrażliwość dróg oddechowych;
Wewnętrznie:
 • w przypadku niedrożności dróg żółciowych (np. w przebiegu kamicy żółciowa), zapalenia pęcherzyka żółciowego;
 • u osób z ciężkimi uszkodzeniami wątroby;
 • u osób uzależnionych od alkoholu;
Zewnętrznie:
 • na uszkodzoną skórę np. przy oparzeniach, wypryskach i ranach otwartych, przy chorobach skóry przebiegających z wysypką, na błonę śluzową oraz w okolicach oczu.
  Wskazania
 • zewnętrznie: w celu poprawy złego samopoczucia, np.: w przeziębieniu (do inhalacji i płukania gardła), w napięciowych bólach głowy, bólach mięśniowych oraz w celu poprawy ukrwienia skóry (do nacierań).
 • wewnętrznie: w dolegliwościach trawiennych (dyspeptycznych) np.: wzdęcia, niestrawność, bóle brzucha.
  Opis i działanie
Amol stanowi roztwór mentolu oraz mieszaniny olejków eterycznych. Ze względu na zawarte w nim składniki wykazuje działanie przeciwbólowe, dezynfekujące przeciwświądowe i uspokajające Poprawia procesy trawienia działa wiatropędnie, rozkurczająco oraz poprawia ukrwienie skóry. Stosowany jest również w chorobach górnych dróg oddechowych oraz w leczeniu nerwobóli i bólach głowy.

Substancje czynne leku Amol to: olejek mięty pieprzowej działa żółciopędnie i żółciotwórczo.

Głównym składnikiem tego olejku jest mentol (działa żółciopędni, spazmolitycznie, przeciwświądowo oraz przeciwbólowo).

Olejek lawendowy ułatwia trawienie, działa wiatropędnie i przeciwskurczowo, a także uspokajająco i uśmierzająco w bólach głowy na tle nerwowym.

Olejek cytronelowy zmniejsza napięcie nerwowe. Stosowany jest wspomagająco w leczeniu bezsenności. Olejek cynamonowy pobudza wydzielanie soku żołądkowego, działa wiatropędne i przeciwbiegunkowo. Olejek goździkowy stosowany jest w przewlekłych bólach migrenowych, w bólach zębów, łagodnych infekcjach jamy ustnej i skóry. Ze względu na właściwości dezynfekujące w bólach gardła, kaszlu związanych z przeziębieniem oraz w opatrunkach na drobne rany. Olejek cytrynowy wzmaga wydzielanie śluzu. Działa słabo spazmolitycznie i dezynfekująco.Uwaga: Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

BLOZ: 103580112729

tl_id: 319


Do przechowalni
Kupuję

Poleć produkt znajomemu · Oceń produkt    

OPINIE KOMENTARZE I RECENZJE PRODUKTU

(moderowane)
Autor: Viki Ocena: Data dodania: 2013-01-18
Wszyscy się smieją jak im mówię, że amol mi na wszystko pomaga, ale taka jest prawda że to naprawdę skuteczny środek
Autor: Ewa Ocena: Data dodania: 2012-11-03
Jak pamiętam to od zawsze używało się w naszej rodzinie amolu, ale sama nie jestem przekonana co do jego cudownych własności.
Autor: arek Ocena: Data dodania: 2012-07-09
jak stosować Amol na gorączkę wewnętrznie czy zewnętrznie proszę o szybką odpowiedż.
Autor: Lolek Ocena: Data dodania: 2011-07-25
Amol jest super! Stosuję zawsze na ból głowy - albo go wmasowuję albo piję :) Nie ma nic lepszego, żadne tabletki- tylko Amol. Dodatkowo jest dobry jak się ma kłopoty z trawieniem. Po sytym obiedzie zawsze łykam profilaktycznie. Dobry produkt warty swojej ceny (choć oczywiście mógłby być nieco tańszy ;) )
Autor: Pacjent Ocena: Data dodania: 2007-02-12
Dla mnie Amol to Mistrzostwo Świata.
Autor: Anonimowy Ocena: Data dodania: 2007-01-18
ja sosuje amol a w przeziebieniach i bolach zebow i sie sprawdza
Autor: adi Ocena: Data dodania: 2006-12-30
Autor: monia Ocena: Data dodania: 2006-06-10
super lek pomogl mi w bolu gardla i goraczce polecam
Autor: Anonimowy Ocena: Data dodania: 2005-10-28
Dodaj recenzję
Proponujemy dołączenie do grupy na FACEBOOKU by wraz z innymi informować i być informowanym o działaniach niepożadanych leków dostępnych bez recepty

Pigułki to nie cukierki - informuj innych o działaniach niepożądanych leków bez recepty

Informacje dla wahających się przed zakupem:


Jeżeli dowiedziałeś się wszystkiego o AMOL 100 ml to czas by ruszyć na zakupy. www.AptekaOTC.pl sprzedaje leki otc: kapsułki, syrop, pastylki, krem, żel, tabletki i krople na różne dolegliwości. Średni czas dostawy z apteki internetowej do pacjenta to 3 dni od złożenia zamówienia, w tym oczywiście też AMOL 100 ml. Warto wspomnieć, że cena AMOL 100 ml i innych produktów w aptece internetowej jest niska. Zawsze staramy się zapewnić naszym pacjentom niską cenę produktów, w tym także AMOL 100 ml. Ale liczy się także komfort zamawiania, dyskrecja i szybkość dostawy, co również czynimy. Zwracajmy uwagę na to, byście ze strony dowiedzieli się Państwo jak działa dany lek kosmetyk lub suplement. Apteka internetowa pozwala zwykle nabyć lek w cenie niższej niż w aptece tradycyjnej, ale także umożliwia wpisanie czegoś takiego jak opinia pod opisem leku suplementu i sprawdzenie zawartości. Zapamietaj - tania Apteka Internetowa AptekaOTC.pl - zaglądaj tu często. Interesuje Cię jak ten lek działa? Chcesz zapoznać się z opiniami innych użytkowników takiej jak ta apteka internetowa? Może masz uwagi odnośnie ceny AMOL 100 ml? Chcesz wiedzieć o innych lekach które oferuje apteka? Wpadaj tu codziennie!
Twój koszyk
Liczba produktów:  0
Przechowalnia
Liczba produktów:  0
Centrum Pomocy
O firmie
Kontakt
Koszt dostawy
Płatność kartą
Płatność PayPal
Płatność przy odbiorze
Płatność przelewem
Płatność elektroniczna
Przesyłki zagraniczne
Reklamacje i zwroty
Regulamin

Bestseller

 


www.AptekaOTC.pl -

Apteka, Tanie leki, Kosmetyki, Zdrowie, Leki - Łódź, Warszawa

Infolinia Akcje Pomoc w zakupach Moje konto Firma
Zezwolenie na prowadzenie apteki
Program partnerski
Reklama
Jak zamawiać?
Jak wyszukiwać?
Przechowalnia
Mapa strony
Zaloguj się
Zarejestruj się
10% taniej
Kontakt
O firmie
Od środka
Polityka prywatności

Akceptujemy platnosci: