Zarejestruj się
Moje konto
Infolinia: Zadaj pytanie
farmaceucie
Wyszukaj
infolinia
PromocjeNowościO firmieBestsellerRegulaminTwój koszykPomocKontaktForum
Strona główna » Mięśnie, stawy i kości » Iniekcje dostawowe » HYALONE ampułko-strzykawka 60 mg/4 ml Użytkownicy online: 290   Polski English 

HYALONE ampułko-strzykawka 60 mg/4 ml
ID Nazwa

Nasza cena

15865

HYALONE ampułko-strzykawka 60 mg/4 ml

352.45 PLN

Do przechowalni
Kupuję

HYALONE ampułko-strzykawka 60 mg/4 mlDostępność:
do 3 dni roboczych

Pozostało: 1973 szt. w magazynie

Producent: MEDAGRO  Skład

Składnik główny: sól sodowa kwasu hialuronowego 1,5%

Inne składniki: sodu chlorek, sodu diwodorofosforan dwuwodny, disodu fosforan dwunastowodny, woda do wstrzykiwań. 
  Opakowanie
Jedna ampułko-strzykawka zawierająca 60 mg/4 ml soli sodowej kwasu hialuronowego, sterylizowana parą wodną.
  Przechowywanie
Przechowywać w temperaturze nie przekraczającej 25° C.
  Stosowanie z innymi lekami

Nie należy stosować jednocześnie ze środkami dezynfekującymi zawierającymi czwartorzędowe sole amonowe, ponieważ w ich obecności może się wytrącać kwas hialuronowy.

Aby zapobiec ewentualnym interakcjom, należy unikać podawania HYALONE jednocześnie z innymi produktami dostawowymi.

  Działania niepożądane

W miejscu wstrzyknięcia sporadycznie może wystąpić bolesność, obrzęk, uczucie ciepła lub zaczerwienienie. Są to na ogół objawy o małym nasileniu i przemijające.

Sporadycznie zgłaszano reakcje zapalne o większym nasileniu, czasem związane z obecnością kryształów pirofosforanu sodu, po powtarzających się dostawowych wstrzyknięciach hialuronianu.

Jak w każdym leczeniu dostawowym, w rzadkich przypadkach może dojść do septycznego zapalenia stawów, jeżeli nie są stosowane ogólne środki ostrożności lub jeżeli miejsce wstrzyknięcia nie zostało odkażone.

  Ostrzeżenia i środki ostrośności

Zawartość ampułko-strzykawki jest sterylna. Strzykawka jest zapakowana w szczelny blister. Zewnętrzna powierzchnia znajdującej się w szczelnym blistrze ampułko-strzykawki nie jest sterylna, jednak o podwyższonym stopniu czystości mikrobiologicznej.

Choć badania przedkliniczne przeprowadzone na zwierzętach doświadczalnych nie wskazują na potencjalne działanie toksyczne na rozwój przed-, około- i pourodzeniowy, to HYALONE nie był badany u kobiet w ciąży.

Nie stosować w razie uszkodzenia opakowania.

Nie stosować produktu po upływie daty ważności podanej na opakowaniu.

Data ważności ma zastosowanie do produktu przechowywanego w oryginalnym opakowaniu w temperaturze nie przekraczającej 25° C.

Produkt jest przeznaczony do jednokrotnego użycia, co oznacza, że może być użyty raz i tylko u jednego pacjenta. Złożoną strzykawkę należy wyrzucić natychmiast po użyciu, niezależnie od tego, czy podano całość roztworu, czy nie.

Jeżeli produkt zostanie ponownie przetworzony lub ponownie użyty, Fidia Farmaceutici nie gwarantuje skuteczności, funkcjonalności, struktury materiału, ani czystości bądź sterylności produktu. Ponowne użycie może spowodować chorobę, zakażenie lub poważny uraz u pacjenta lub użytkownika.

Po użyciu usunąć zgodnie z obowiązującą w danym kraju praktyką.

Przechowywać poza zasięgiem dzieci.

  Przeciwskazania

Nie stosować produktu u pacjentów ze stwierdzoną indywidualną nadwrażliwością na jego składniki oraz w przypadku zakażeń lub chorób skóry w pobliżu miejsca wstrzyknięcia.

Brak dowodów na istnienie przeciwwskazań do powtarzania leczenia.

  Dawkowanie i droga podania

Produkt może być podawany wyłącznie przez wykwalifikowanych lekarzy.

Należy przestrzegać zasad dotyczących aseptyki i techniki iniekcji.

W razie wysięku do stawu, należy go usunąć przed podaniem leku.

Po pierwszym podaniu może być konieczne dalsze leczenie dla utrzymania korzyści z leczenia przez dłuższy czas, w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta.

HYALONE należy wstrzykiwać używając odpowiedniej sterylnej igły (np. 18 lub 20 G).

Przy stosowaniu HYALONE w stawie biodrowym zaleca się wykonywanie iniekcji pod kontrolą USG. Nie jest to konieczne przy stosowaniu HYALONE w stawie kolanowym.

  Wskazania
HYALONE przez pewien czas zastępuje płyn maziowy, wyrób jest przeznaczony dla pacjentów z rozpoznaniem choroby zwyrodnieniowej stawu biodrowego lub kolanowego. Choroba ta powoduje osłabienie parametrów czynnościowych płynu maziowego, nie towarzyszy jej czynne zapalenie błony maziowej.
  Opis produktu

HYALONE jest sterylnym, niepirogennym, wiskoelastycznym roztworem zawierającym sól sodową kwasu hialuronowego, uzyskiwaną w drodze fermentacji bakteryjnej frakcji o dużej masie cząsteczkowej. Kwas hialuronowy, będący polisacharydem z rodziny glikozoaminoglikanów, jest naturalnym składnikiem wielu tkanek ludzkich, takich jak tkanki chrzęstne i płyn maziowy; jest on stale wydzielany do przestrzeni stawowej i stanowi jeden z podstawowych składników płynu maziowego, któremu nadaje charakterystyczną lepkość i elastyczność. Cechy te mają podstawowe znaczenie dla nawilżania i absorpcji wstrząsów, funkcji pełnionych przez płyn w zdrowych stawach celem ochrony tkanki chrzęstnej i tkanek miękkich przed urazami mechanicznymi.

W pourazowych i degeneracyjnych zmianach stawów w płynie maziowym dochodzi do zmniejszenia ilości kwasu hialuronowego oraz utraty lepkości, co skutkuje upośledzeniem funkcji stawu i objawami bólowymi. Obszerne dane w literaturze wskazują, że dostawowe podanie kwasu hialuronowego może przywrócić wiskoelastyczne właściwości płynu maziowego, zmniejszając ból i poprawiając ruchomość stawu.tl_id: 14832


Do przechowalni
Kupuję

Poleć produkt znajomemu · Oceń produkt    

OPINIE KOMENTARZE I RECENZJE PRODUKTU

(moderowane)
Autor: Lidia Ocena: Data dodania: 2013-12-02
Jak leczyć stawy? Współczesna medycyna oferuje dużo metod, dzięki którym zwyrodnienie stawów leczenia właściwego prowadzi do całkowitego albo przynajmniej częściowego ustąpienia objawów chorobowych. Dzięki temu pacjent może normalnie funkcjonować, nie odczuwa dokuczliwego bólu oraz następuje u niego poprawa sprawności motorycznej Istnieją sposoby leczenia właściwego stawów za pomocą iniekcji: usuwanie płynu ze stawu - łagodzi to także ból tymczasowo, ponieważ w końcu płyn ponownie sie zbiera oraz zastrzyki z kwasu hialuronowego, który stanowi wersję syntetyczną naturalnego plynu stawowego. Obecnie istnieje możliwość podawania dostawowego nowszych preparatów, które maja łagodzić objawy dolegliwości zwyrodnieniowej. środki leczenia takie jak kwas hialuronowy - Hyalgan albo Synvisc są znane od lat, ale w Wielkiej Brytanii stosowane są stosunkowo od niedawna. Cały czas brak ostatecznej oceny, co do tego, czy może preparaty te mają jakakolwiek przewage nad doustnymi środkami przeciwzapalnymi, ale w innych częściach Europy środki leczenia te sprzedawane sa w ogromnych ilościach. Jak wykazano, ich skuteczność może być jedynie minimalnie wyższa od placebo - np. wstrzykniecie wody. W każdej sytuacji, niezależnie od stosowanego leczenia, należy podkreślić rolę rehabilitacji, kinezyterapii, różnorodnych technik masażu, też podczas leczenia właściwego sanatoryjnego. Są to także niezwykle ważne metody uzupełniające, spowalniajace postęp dolegliwości oraz znacznie poprawiające samopoczucie. By były skuteczne muszą być też jednakże powtarzane – parę razy w roku. Kwas hialuronowy - HA, stosownie do jego właściwości biologicznych, znajduje dużo zastosowań w medycynie. Stosunkowo najlepiej opisanym w literaturze jego zastosowaniem są iniekcje dostawowe w chorobie zwyrodnieniowej stawów, głównie stawu kolanowego. Przyczyna leży w wielkości tego stawu oraz łatwym do niego dostepie. Ale do rzeczy. A czy ten tutaj preparat ampułko-strzykawka hyalone jest bezpieczny, skuteczny i tani? Moim zdaniem jego cena jest jak najbardziej dobra, ale co do skuteczności nie chcę się wypowiadać.
Autor: Eryk Ocena: Data dodania: 2013-05-05
Co to jest kwas hialuronowy? Nie łatwo tak szybko na to pytanie odpowiedzieć... Naturalnie występujący kwas hialurynowy posiada masę cząsteczkową od 102 do 104 kDa. W przeciwieństwie do innych glukozoaminoglikanów nie tworzy kowalencyjnego wiązania z białkami, nie może zatem wchodzić w sklad typowego proteoglikanu. Może natomiast stanowić oś, na ktorej wiążą sie odmienne proteoglikany tworząc wraz z nimi \\agregat proteoglikanu\\. Utrata kwasu hialuronowego powoduje, że nasza skora traci zdolność wiazania wody. Jedna cząsteczka kwasu wiąże około 250 cząsteczek wody. Jeśli ilość tego ważnego składnika obniża się, objawy starzenia stają się coraz bardziej widoczne. Może być naturalnym związkiem występujacym w naszym organizmie, wiąże wodę w naskorku (jedna cząsteczka kwasu zatrzymuje 250 cząsteczek wody). To również jesteśmy w stanie dzieki niemu mloda nasza skóra zachowuje świeżość oraz może być gładka i odpowiednio napreżona. Chociaż dolegliwość zwyrodnieniowa każdego stawu maziówkowego może być wskazaniem do stosowania kwasu hialuronowego, wyniki leczenia właściwego zależą przede wszystkim od stopnia zaawansowania choroby. Obowiązuje zasada, że wcześniejsze jego zastosowanie może być bardziej efektywne. Najwięcej, bo aż 50% całego kwasu hialuronowego może być w skórze, gdzie kwas ów może być skladnikiem macierzy międzykomórkowej skóry właściwej. W młodej skórze kwasu hialuronowego może być pod dostatkiem, co gwarantuje jej spreżystość oraz brak zmarszczek. Wraz z procesem starzenia sie organizmu ilość kwasu maleje, a w naturalnej konsekwencji nasza skóra zwyklego czlowieka traci swoj młodzieńczy wygląd oraz staje się podatna na powstawanie zmarszczek. I co dalej? Kwas hialuronowy może być naturalnym składnikiem, który wystepuje w organizmach wszystkich ludzi oraz zwierząt pomiędzy innymi w stawach, oku, kręgosłupie etc. Glównym miejscem występowania kwasu hialuronowego może być jednakże nasza skora gdzie występuje także 50% z całości substancji występującej w naszym organizmie. W medycynie wykorzystuje sie kwas hialuronowy mający formę tabletki, kremów, żeli czy może rownież skoncentrowanych serum. A jaka może być rola tego kwasu dla naszych stawów? Leczenia właściwego chorego stawu poprzez wstrzykiwanie takiego preparatu umożliwia stabilizacje struktury chemicznej płynu stawowego. Poprzez to rownież poprawia się \\smarowanie\\ stawu, co bezpośrednio zmniejsza ból oraz poprawia ruchomość chorego stawu. Często więc już po pierwszym zastrzyku chorzy odczuwają istotną poprawę stanu zdrowia. Jednakże pamiętać należy, że preparat nie może być lekiem przeciwbólowym. Jego działanie to również przede wszystkim poprawa jakości plynu stawowego oraz chrząstki stawowej, a efekt ów występuje dopiero po kilku tygodniach od podania pierwszej dawki leku. Siarczan chondroityny odbudowuje tkankę łączną, a jego właściwości wiązania wody mają istotny wpływ na tlumienie wstrząsów jakim poddawane są stawy. Chondroityna posiada dobry wplyw na sprawność oraz wytrzymałość stawów, a w połączeniu z kwasem hialuronowym gwarantuje zwiększenie odporności zarówno stawow, jak oraz ludzkie kości na mikrouszkodzenia. I to już tyle o samym kwasie hialuronowym. Warto zapytać czasem lekarza jaki konkretnie środek zakupić.
Dodaj recenzję
Proponujemy dołączenie do grupy na FACEBOOKU by wraz z innymi informować i być informowanym o działaniach niepożadanych leków dostępnych bez recepty

Pigułki to nie cukierki - informuj innych o działaniach niepożądanych leków bez recepty

Informacje dla wahających się przed zakupem:


Zatem po lekturze zawartości opisu w tej aptece wiesz już wszystko o HYALONE ampułko-strzykawka 60 mg/4 ml? Możesz dodać ten niezły przecież lek, kosmetyk lub suplement do swojego koszyka! AptekaOTC.pl zaprasza do ponownego odwiedzenia naszej strony internetowej. Zapewniamy wygodę i szybką dostawę z apteki internetowej do pacjenta. Także HYALONE ampułko-strzykawka 60 mg/4 ml. Cena sprzętu medycznego, leku lub suplementu diety np. HYALONE ampułko-strzykawka 60 mg/4 ml dla większości jest podstawowym kryterium wyboru apteki internetowej, ale nie powinna być jedynym wyznacznikiem. Warto pamiętać o czasie dostawy do pacjenta i wygodzie, którą staramy się Państwu zapewnić. Zwracajmy uwagę na to, byście ze strony dowiedzieli się Państwo jak działa dany lek kosmetyk lub suplement. Warto zwracać uwagę, że cena w aptece internetowej powinna być niższa, ale także witryna ta zapewnia wystawienie opinii dla leków i weryfikację ich w opinii innych użytkowników. Apteka Internetowa - pamiętaj o nas zawsze. Być może interesuje Cię opinia innych użytkowników apteki internetowej? Być może chcesz by cena była niższa? Jakie środki podobne oferuje apteka? Możesz się tego dowiedzieć jeżeli częściej tu zawitasz.
Twój koszyk
Liczba produktów:  0
Przechowalnia
Liczba produktów:  0
Centrum Pomocy
O firmie
Kontakt
Koszt dostawy
Płatność kartą
Płatność PayPal
Płatność przy odbiorze
Płatność przelewem
Płatność elektroniczna
Przesyłki zagraniczne
Reklamacje i zwroty
Regulamin

Bestseller

 


www.AptekaOTC.pl -

Apteka, Tanie leki, Kosmetyki, Zdrowie, Leki - Łódź, Warszawa

Infolinia Akcje Pomoc w zakupach Moje konto Firma
Zezwolenie na prowadzenie apteki
Program partnerski
Reklama
Jak zamawiać?
Jak wyszukiwać?
Przechowalnia
Mapa strony
Zaloguj się
Zarejestruj się
10% taniej
Kontakt
O firmie
Od środka
Polityka prywatności

Akceptujemy platnosci: