NICORETTE FRESHMINT 4 mg 105 gum

Producent: PHARMACIA

Kod: 8065

NICORETTE FRESHMINT 4 mg 105 gum
 • 1 - 2 dni roboczych

90.79zł

Ilość:

 

  Opis działania
Gdy pacjent zaprzestaje palenia papierosów i nikotyna przestaje być regularnie dostarczana do organizmu, zaczynają pojawiać się różne objawy wynikające z odstawienia nikotyny, między innymi takie jak: drażliwość, niepokój, zaburzenia nastroju, zawroty i bóle głowy oraz zaburzenia snu. Za pomocą gumy do żucia Nicorette można im zapobiec lub je osłabić, dostarczając do organizmu w krótkim okresie niewielkie dawki nikotyny. Nikotyna zawarta w gumie Nicorette podawana jest w czystej postaci. W odróżnieniu od papierosów, guma do żucia Nicorette nie wydziela szkodliwych substancji smolistych ani dwutlenku węgla, które powstają w procesie spalania.
  Wskazania do stosowania
Preparat Nicorette jest wskazany w leczeniu uzależnienia od wyrobów tytoniowych u palaczy tytoniu zdecydowanych na rzucenie nałogu, poprzez złagodzenie głodu nikotyny i objawów wynikających z odstawienia nikotyny.
  Przeciwwskazania
Nie należy zażywać gumy Nicorette w przypadku:
 • nadwrażliwości na nikotynę lub inny składnik leku;
 • przebytego zawału mięśnia sercowego (w ciągu ostatnich trzech miesięcy);
 • niestabilnej lub postępującej dławicy piersiowej;
 • dławicy piersiowej naczynioskurczowej:
 • ciężkiej arytmii serca;
 • ostrej fazy udaru mózgowego;
 • u kobiet w ciąży i karmiących piersią;
 • u osób poniżej 18 lat.
  Zachować ostrożność
Zachować szczególną ostrożność stosując gumy Nicorette w następujących przypadkach:
 • ciężkie choroby układu sercowo-naczyniowego
 • jak np. zarostowa choroba tętnic obwodowych, choroba naczyniowa mózgu, dławica piersiowa oraz niewydolność serca),
 • skurcze naczyń,
 • nie leczone nadciśnienie,
 • choroby wątroby o umiarkowanym lub ciężkim nasileniu,
 • ciężkie choroby nerek,
 • cukrzyca,
 • nadczynność tarczycy,
 • guz chromochłonny nadnerczy,
 • choroba wrzodowa żołądka albo dwunastnicy.
Pacjenci, którzy mają protezę dentystyczną mogą mieć trudności z żuciem gumy. Guma może przykleić się do protezy i w rzadkich przypadkach doprowadzić do jej uszkodzenia. Obserwowano zmniejszenie wydalania nikotyny z organizmu u osób w wieku podeszłym. Nie wymaga to jednak zmniejszenia dawki w tej grupie pacjentów. Podczas terapii może wystąpić uzależnienie, lecz używanie nikotyny w czystej postaci (w trakcie stosowania gum: Nicorette) nie jest tak szkodliwe, jak używanie tytoniu.
  Stosowanie z jedzeniem i piciem
Nie należy stosować jednocześnie z jedzeniem i piciem.
  Ciąża
Nikotyna w jakiejkolwiek postaci jest przeciwwskazana u kobiet w ciąży.
  Karmienie piersią
Nikotyna w jakiejkolwiek postaci jest przeciwwskazana u kobiet karmiących piersią.
  Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn
Nikotyna nie wpływa na zdolność kierowania pojazdami i obsługę maszyn.
  Ważne informacje o niektórych składnikach gum Nicorette
Gumy Nicorette zawierają sorbitol, który może powodować podrażnienie żołądka i wystąpienie biegunki.
  Stosowanie innych leków
Należy skonsultować się z lekarzem w przypadku stosowania innych leków, a w szczególności takich jak np. teofilina, takryna, klozapina, imipramina, olanzapina, klomipramina, fluwoksamina, flekainid i pentazocyna, ponieważ może być konieczna zmiana dawkowania.
  Stosowanie
Leczenie gumą Nicorette stosuje się w czasie rzucania palenia. Należy przyjąć jedną kostkę gumy, kiedy poczuje się chęć zapalenia papierosa.
Dawkowanie należy dostosować indywidualnie w zależności od stopnia uzależnienia pacjenta.
Osoby silnie uzależnione powinny przyjmować jedną kostkę gumy w regularnych odstępach czasu np. co godzinę aby zapobiec chęci zapalenia. Dobowa dawka preparatu nie może być większa niż 24 gumy. U bardzo uzależnionych pacjentów (palących powyżej 20 papierosów na dobę) lub u pacjentów, którzy nie zaprzestali palenia tytoniu po zastosowaniu gumy w dawce 2 mg, należy rozpocząć leczenie gumą 4 mg. Inni pacjenci powinni Stosować dawkę 2 mg.
Zwykle stosuje się od 8 do 12 gum na dobę.
Zalecane jest stosowanie stałej ilości gum Nicorette przez 3 miesiące, a następnie stopniowe zmniejszanie tej liczby o jedną kostkę dziennie w pierwszym tygodniu, o kolejną kostkę w następnym. Kurację należy przerwać, kiedy dawka zmaleje do 1 lub 2 gum na dobę. Nawet po zakończeniu terapii może wystąpić chęć zapalenia papierosa, dlatego pacjent powinien mieć ze sobą opakowanie z leczniczą gumą do żucia. Nie należy stosować gumy Nicorette przez okres dłuższy niż 12 miesięcy. Jednakże niektórzy ekspalacze tytoniu mogą wymagać dłuższego leczenia preparatem Nicorette, aby uniknąć powrotu do nałogu.
  Sposób podawania
Gum Nicorette nie należy żuć jak zwykłej gumy w sposób ciągły i energiczny, ponieważ nikotyna jest uwalniana zbyt intensywnie. To może doprowadzić do wystąpienia czkawki lub zgagi, a nawet do podrażnienia jamy ustnej i żołądka. Dlatego gumę leczniczą Nicorette należy żuć wolno, robiąc regularne przerwy.
Technika żucia:
 • Gumę należy żuć wolno do momentu poczucia smaku.

 • Następnie przerwać żucie i zatrzymać gumę między dziąsłem a policzkiem.

 • Należy zacząć żuć ponownie, gdy smak zaniknie.

 • Czynność tę należy powtarzać przez 30 minut. Tyle czasu potrzeba, żeby wydzieliła się cała nikotyna zawarta w gumie.
  Działania niepożądane

Jak każdy lek, guma Nicorette może powodować działania niepożądane. Nicorette może powodować reakcje niepożądane podobne do (tych, które występują po nikotynie podawanej w innej postaci. Reakcje te są zależne od dawki nikotyny. Większość działań niepożądanych występuje podczas pierwszych 3-4 tygodni po rozpoczęciu leczenia. Jeżeli jednak występują nadal po upływie tego okresu, należy skonsultować się z lekarzem. Najczęściej zgłaszanymi działaniami niepożądanymi są: bóle i zawroty głowy, uczucie dyskomfortu w jamie brzusznej, czkawka, nudności, wymioty, podrażnienie jamy ustnej i gardła, ból mięśni żuchwy.
Nieczęste objawy to: kołatanie serca, rumień, pokrzywka.
Rzadko zgłaszano: przejściowe migotanie przedsionków serca, reakcje alergiczne takie, jak obrzęk naczynioruchowy.
Niektóre objawy, takie jak zawroty głowy, bóle głowy oraz zaburzenia snu mogą być związane z objawami odstawiennymi występującymi po rzuceniu palenia, które wskazują na niedostateczną dawkę nikotyny.
Częściej pojawiające się owrzodzenia jamy ustnej przypominające afty mogą wystąpić w związku z zaprzestaniem palenia, ale ich związek z leczeniem nikotyną jest niejasny. W przypadku zaobserwowania następujących objawów: nasilone bóle głowy, bóle brzucha, przedłużające się wymioty, spadek ciśnienia, słabe i niemiarowe tętno należy przerwać stosowania gum Nicorette i natychmiast skontaktować się z lekarzem. U niektórych osób w czasie stosowania gum Nicorette mogą wystąpić inne działania niepożądane. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych nie wymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza.
  Skład
Jedna kostka gumy Nicorette zawiera jako substancję czynną 4 mg nikotyny
- w postaci kompleksu żywicy nikotynowej 20 %. Inne składniki leku: bezwodny węglan sodu, guma (Dreyco), sorbitol subst., sorbitol (roztwór 70%), aromat smakowy ZD-49284 (Naarden), aromat smakowy 84.6422 (Robertet), gliceryna 85%, żółcień chinolonowa.
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

opinie

Infolinia: (+48) 801 011 019

Telefon: (+48) 42 279 40 05

Mobile: (+48) 504 218 677

E-mail: bok@aptekaotc.pl

W aptekaOTC.pl znajdziesz leki, kosmetyki, suplementy diety, nutrikosmetyki, witaminy i minerały, leki i preparaty na odporność, preparaty na infekcje i przeziębienia, preparaty do pielęgnacji skóry, do pielęgnacji włosów, na rzucenie palenia, na odchudzanie, zioła, preparaty dla kobiet w ciąży, dla dzieci, dla mam, leki homeopatyczne oraz tysiące innych. Apteka internetowa działa w oparciu o zezwolenie na prowadzenie apteki i zatrudnia farmaceutów. Doradzimy Ci jeżeli potrzebujesz dodatkowych informacji. Dokonując zakupów masz pewność niskich cen oraz szybkiej dostawy. Oferujemy leki, kosmetyki oraz tabletki na choroby i inne produkty renomowanych producentów, takich jak np. A-DERMA, AVEN, BIODERMA, ELANCYL, FILORGA, IWOSTIN, KLORANE, LIERAC, MUSTELA, NUXE, OLIM, PHARMACERIS, SVR, TOŁP, VICHY