PIASCLEDINE 300 mg 30 kapsułek

Producent: ANGELINI

Kod: 16664

PIASCLEDINE 300 mg 30 kapsułek
  • 24h

62.99zł

Ilość:

 

 Opis

Produkt leczniczy Piascledine 300 należy do nowej grupy leków określanych jako „powoli działające leki w chorobie zwyrodnieniowej stawów” (symptomatic slow-acting drugs in osteoarthritis, SYSADOA). Leki te charakteryzują się opóźnionym początkiem działania. Jak wynika z badań klinicznych w początkowym okresie stosowania Piascledine 300 może być konieczne leczenie skojarzone z niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym i (lub) lekiem przeciwbólowym. W miarę nasilania się działania produktu leczniczego Piascledine 300 dawkę leku przeciwzapalnego i (lub) leku przeciwbólowego można zmniejszać.

Mechanizm działania produktu leczniczego określono w badaniach in vitro oraz in vivo.
W badaniach przedklinicznych wykazano występowanie wymienionych poniżej głównych działań farmakologicznych:

  • zwiększenie wytwarzania kolagenu oraz zmniejszenie wytwarzania interleukiny 1 (mediatora zapalenia) przez chondrocyty chrząstki stawowej,
  • zwiększenie ekspresji czynnika PAI-1 (Fast acting tissue-type plasminogen activator inhibitor), inhibitora tkankowego aktywatora plazminogenu t-PA, związanego ze zmianami w chrząstce w chorobie zwyrodnieniowej stawów,
  • zwiększenie ekspresji transformującego czynnika wzrostowego TGF beta (transforming growth factor beta) w chondrocytach in vitro – wiadomo o tej substancji, że działa anabolicznie na chrząstkę.

Wszystkie te właściwości wskazują, że Piascledine 300 może odbudowywać macierz
pozakomórkową chrząstki stawowej najprawdopodobniej głównie poprzez wpływ na TGF beta.

  Wskazania
Produkt leczniczy Piascledine 300 stosuje się w łagodzeniu objawów choroby zwyrodnieniowej stawów.
  Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Nie określono skuteczności i bezpieczeństwa stosowania produktu leczniczego Piascledine 300 u dzieci, z tego powodu nie zaleca się podawania Piascledine 300 dzieciom.

  Ciąża i okres karmienia piersią
Badania na zwierzętach dotyczące wpływu na przebieg ciąży i (lub) rozwój zarodka/ płodu i (lub) przebieg porodu i (lub) rozwój pourodzeniowy (patrz punkt 5.3) są niewystarczające. Potencjalne zagrożenie dla człowieka nie jest znane. Nie zaleca się stosowania produktu leczniczego Piascledine 300 w okresie ciąży lub laktacji.
  Działanie niepożądane
Może wystapić refluks żołądkowy-przełykowy.
Rzadziej obserwowano reakcje nadwrażliwości (wysypka skórna, pokrzywka).
  Dawkowanie
Jedna kapsułka 300 mg doustnie raz na dobę w trakcie posiłku.
Zaleca się przyjmowanie kapsułek w całości w trakcie posiłku i popijanie odpowiednią ilością
płynu, np. szklanką wody.
Nie zaleca się podawania większej dawki, z uwagi na to, że w badaniach klinicznych z udziałem
pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawów nie stwierdzono większej skuteczności klinicznej po zwiększeniu dawki dobowej.
  Skład

Kapsułka zawiera:

  • oleju awokado frakcja niezmydlająca się - 100 mg
  • oleju sojowego frakcja niezmydlająca się - 200 mg

Wykaz substancji pomocniczych:

  • Wypełnienie kapsułki: butylohydroksytoluen, krzemu dwutlenek koloidalny
  • Skład kapsułki: część I – biała : tytanu dwutlenek (E 171), żelatyna; część II – pomarańczowa: erytrozyna (E 127), tlenek żelaza żółty (E 172), tytanu dwutlenek (E 171),   żelatyn
  • Powłoka uszczelniająca kapsułkę: żelatyna wołowa (Typu B), polisorbat 80
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

opinie

Infolinia: (+48) 801 011 019

Telefon: (+48) 42 279 40 05

E-mail: bok@aptekaotc.pl

W aptekaOTC.pl znajdziesz leki, kosmetyki, suplementy diety, nutrikosmetyki, witaminy i minerały, leki i preparaty na odporność, preparaty na infekcje i przeziębienia, preparaty do pielęgnacji skóry, do pielęgnacji włosów, na rzucenie palenia, na odchudzanie, zioła, preparaty dla kobiet w ciąży, dla dzieci, dla mam, leki homeopatyczne oraz tysiące innych. Apteka internetowa działa w oparciu o zezwolenie na prowadzenie apteki i zatrudnia farmaceutów. Doradzimy Ci jeżeli potrzebujesz dodatkowych informacji. Dokonując zakupów masz pewność niskich cen oraz szybkiej dostawy. Oferujemy leki, kosmetyki oraz tabletki na choroby i inne produkty renomowanych producentów, takich jak np. A-DERMA, AVEN, BIODERMA, ELANCYL, FILORGA, IWOSTIN, KLORANE, LIERAC, MUSTELA, NUXE, OLIM, PHARMACERIS, SVR, TOŁP, VICHY