NORMOLAX NATURAL FIX 20 saszetek

Producent: HERBAPOL LUBLIN

Kod: 16276

NORMOLAX NATURAL FIX 20 saszetek
  • 1 - 2 dni roboczych

4.89zł

Ilość:

 

  Opis
NORMOLAX NATURAL FIX - pobudza pracę jelit w zaparciach.
  Działanie
Przeczyszczające.
  Wskazania
Jako środek przeczyszczający do krótkotrwałego stosowania w zaparciach wywołanych błędami żywieniowymi.
  Przeciwwskazania
Uczulenie na kruszynę. Niedrożność, zwężenie lub atonia jelit, choroby zapalne okrężnicy (choroba Crohna, wrzodziejące zapalenie okrężnicy), bóle brzucha o nieznanej przyczynie, zapalenie wyrostka robaczkowego, odwodnienie z utratą elektrolitów. Nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 12 lat.
  Ostrzeżenia
W przypadku nieustąpienia objawów w ciągu kilku dni od momentu rozpoczęcia stosowania produktu leczniczego lub ich nasilenia się należy skonsultować się z lekarzem. Osoby przyjmujące glikozydy nasercowe, leki antyarytmiczne, moczopędne, adrenokortykosteroidy lub korzeń lukrecji przed rozpoczęciem stosowania produktu leczniczego powinni skonsultować się z lekarzem. Leku nie należy stosować u osób cierpiących z powodu zaklinowania stolca, niezdiagnozowanych, ostrych lub uporczywych dolegliwości ze strony układu pokarmowego np. bólów brzucha, nudności, wymiotów. Należy unikać długotrwałego stosowania środków przeczyszczających. Stosowanie leku powyżej 7 dni może prowadzić do uzależnienia z koniecznością zwiększania dawki, atonii okrężnicy z upośledzeniem funkcji i nasilenia się zaparć. Produkt leczniczy Normolax natural fix powinien być stosowany tylko wówczas, jeśli efekt terapeutyczny nie może być osiągnięty poprzez zmianę diety lub stosowanie środków dietetycznych o działaniu łagodnie przeczyszczającym.
  Interakcje
Ze względu na zawartość antranoidów długotrwałe stosowanie (nadużywanie) produktu leczniczego może spowodować utratę jonów potasowych potęgując działanie glikozydów nasercowych, leków wpływających na rytm zatokowy (np. chinidyna) oraz wpływających na wydłużenie odcinka QT. Straty potasu mogą zwiększyć się przy jednoczesnym stosowaniu tiazydowych środków moczopędnych, adrenokortykosteroidów i korzenia lukrecji.
  Ciąża i karmienie piersią
Produktu leczniczego nie należy stosować w okresie ciąży lub karmienia piersią.
  Wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu
Brak wpływu.
  Przedawkowanie
Głównymi objawami przedawkowania są nagły ból brzucha i ostra biegunka. W przypadku przedawkowania należy przerwać kurację i skontaktować się z lekarzem. Stosować środki uzupełniające poziom wody i elektrolitów (płyny zawierające w swoim składzie m.in. jony sodu, potasu, chloru).
  Działania niepożądane
Bardzo rzadko u osób nadwrażliwych na kruszynę może wystąpić reakcja nadwrażliwości. W bardzo rzadkich przypadkach, u pacjentów z zespołem nadpobudliwego jelita kora kruszyny może powodować bóle skurczowe w obrębie jamy brzusznej oraz biegunkę, która w szczególności może prowadzić do utraty potasu. W konsekwencji może to powodować zaburzenia rytmu serca i osłabienie siły mięśnia, szczególnie jeśli pacjent równocześnie stosuje glikozydy nasercowe, diuretyki, adrenokortykosteroidy lub korzeń lukrecji. Symptomy te często są wynikiem przedawkowania leku i w takim przypadku należy zmniejszyć dawkę. Zbyt długie stosowanie kory kruszyny może spowodować odwracalne zmiany pigmentacyjne w błonie śluzowej jelita grubego (Pseudomelanosis coli) lub wystąpienie białkomoczu i krwiomoczu. Przyjmowanie produktu leczniczego może prowadzić do zmiany zabarwienia moczu, mogącego być przyczyną zafałszowania wyników testów diagnostycznych. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów niepożądanych należy powiadomić lekarza lub farmaceutę.
  Przechowywanie
Przechowywać w zamkniętych opakowaniach, w temperaturze nie wyższej niż 30oC, chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
  Stosowanie
1 saszetkę zalać 1 szklanką gorącej wody i naparzać pod przykryciem przez ok. 10 min. Wypić jednorazowo od 1 do 1 szklanki ciepłego naparu wieczorem przed snem. Właściwą dawką indywidualną jest najniższa dawka niezbędna do uzyskania miękkiego stolca. Wypróżnienie następuje zazwyczaj po upływie 8-12 godzin. Jeżeli efekt terapeutyczny nie wystąpi, można zwiększyć dawkę, nie należy jednak wypijać więcej niż 1 szklankę naparu w ciągu doby. Nie zaleca się stosowania preparatu dłużej niż 7-10 dni.
  Skład
1 saszetka 2,3 g zawiera 0,384 g kory kruszyny (Frangulae cortex), co odpowiada 16,1 mg – 29,9 mg glikozydów hydroksyantracenowych w przeliczeniu na glukofrangulinę A.

Substancje pomocnicze: kwiat hibiskusa, mieszanka owocowa (owoc bzu czarnego, wytłoki jabłkowe, owoc porzeczki czarnej, owoc róży).

opinie

Infolinia: (+48) 801 011 019

Telefon: (+48) 42 279 40 05

Mobile: (+48) 504 218 677

E-mail: bok@aptekaotc.pl

W aptekaOTC.pl znajdziesz leki, kosmetyki, suplementy diety, nutrikosmetyki, witaminy i minerały, leki i preparaty na odporność, preparaty na infekcje i przeziębienia, preparaty do pielęgnacji skóry, do pielęgnacji włosów, na rzucenie palenia, na odchudzanie, zioła, preparaty dla kobiet w ciąży, dla dzieci, dla mam, leki homeopatyczne oraz tysiące innych. Apteka internetowa działa w oparciu o zezwolenie na prowadzenie apteki i zatrudnia farmaceutów. Doradzimy Ci jeżeli potrzebujesz dodatkowych informacji. Dokonując zakupów masz pewność niskich cen oraz szybkiej dostawy. Oferujemy leki, kosmetyki oraz tabletki na choroby i inne produkty renomowanych producentów, takich jak np. A-DERMA, AVEN, BIODERMA, ELANCYL, FILORGA, IWOSTIN, KLORANE, LIERAC, MUSTELA, NUXE, OLIM, PHARMACERIS, SVR, TOŁP, VICHY