ABIOFEM żel dopochwowy 7 aplikatorów po 5 g

Producent: TEMAPHARM

Kod: 5728

ABIOFEM żel dopochwowy 7 aplikatorów po 5 g
 • 1 - 2 dni roboczych

35.79zł

Ilość:

 

  Opis

Abiofem żel dopochwowy w naturalny sposób wspomaga leczenie oraz zapobiega nawrotom BV.

 

Klinicznie udowodnione:

 • Szybkie łagodzenie uczucia dyskomfortu i zmniejszanie nieprawidłowej wydzieliny z pochwy.

 • Efektywne neutralizowanie nieprzyjemnego zapachu z pochwy.

 • Wspomaganie leczenia i zapobieganie nawrotom bakteryjnego zapalenia pochwy poprzez przywracanie prawidłowego pH i flory bakteryjnej.


Abiofem Żel Dopochwowy zawiera kwas mlekowy, który skutecznie neutralizuje krępujący nieprzyjemny zapach i przywraca prawidłowe pH pochwy. Zawiera również glikogen, który jest źródłem składników odżywczych dla bakterii kwasu mlekowego. Prawidłowe pH oraz obecność składników odżywczych umożliwia wzrost działających ochronnie bakterii kwasu mlekowego i przywraca naturalną równowagę w pochwie. Powoduje to skuteczne zmniejszanie nieprawidłowej wydzieliny, łagodzenie uczucia dyskomfortu oraz zapobiega powracaniu nieprzyjemnego zapachu.

 

Abiofem Żel Dopochwowy jest preparatem dla kobiet świadomych swej kobiecości oraz dbających o zdrowie intymne.

Skuteczność i bezpieczeństwo stosowania:

 • Abiofem już od ponad 10 lat cieszy się zaufaniem kobiet w Europie.

 • Badania kliniczne wykazały, że Abiofem jest bezpieczny i skuteczny w odbudowywaniu i utrzymywaniu naturalnej równowagi bakteryjnej w pochwie.

 • Abiofem jest bezpieczny do stosowania w czasie ciąży oraz podczas menstruacji.

 • Abiofem jest zalecany dla kobiet w wieku rozrodczym.

 • Abiofem utrzymuje prawidłowe pH pochwy oraz zapobiega nawrotom objawów.

 • Abiofem jest produkowany w Szwecji.

 • Opakowanie preparatu Abiofem zawiera 7 jednorazowych aplikatorów.

 • Abiofem nie zawiera środków konserwujących ani hormonów.

  Działanie

Działanie preparatu Abiofem polega na przywracaniu i utrzymywaniu prawidłowej flory bakteryjnej pochwy. Zalecany jest on również we wspomaganiu leczenia bakteryjnego zapalenia pochwy (BV).

Abiofem zawiera w swym składzie kwas mlekowy pomagający w odbudowie prawidłowego pH pochwy oraz glikogen stanowiący składnik odżywczy dla bakterii kwasu mlekowego - podstawy prawidłowej flory bakteryjnej pochwy.

Abiofem to jedyny preparat na polskim rynku w postaci żelu dopochwowego stosowany w profilaktyce i wspomaganiu leczenia bakteryjnego zapalenia pochwy, nie zawierający środków konserwujących. Jednorazowy aplikator pozwala na bezpośrednie i higieniczne podanie leku.

  Przeciwwskazania
Kiedy nie stosować preparatu Abiofem Żel Dopochwowy.
Należy unikać stosowania preparatu Abiofem Żel Dopochwowy podczas podejmowania prób poczęcia, ponieważ niskie pH żelu może spowodować wytworzenie mniej sprzyjającego środowiska dla spermy. Nie stosować jako środek antykoncepcyjny.
  Przechowywanie
Abiofem Żel Dopochwowy powinien być przechowywany temperaturze pokojowej.
  Stosowanie

Abiofem Żel Dopochwowy zwalcza nieprzyjemny zapach, nieprawidłową wydzielinę i uczucie dyskomfortu oraz przywraca pH do prawidłowego poziomu.

Abiofem Żel Dopochwowy może być również stosowany w celu utrzymania naturalnego pH pochwy oraz zapobiegania nawrotom objawów.

 

Dawkowanie

 • W terapii- do skutecznego łagodzenia nieprzyjemnego zapachu, nieprawidłowej wydzieliny, uczucia dyskomfortu oraz BV – stosować 1 aplikator dziennie przez 7 dni.

 • W profilaktyce – do utrzymania naturalnej równowagi pH i zapobiegania nawrotom objawów – stosować 1 aplikator co trzeci dzień przez trzy miesiące.

  Wspomagająco w celu utrzymania poziomu pH podczas leczenia antybiotykami – stosować 1 aplikator dziennie pod koniec leczenia przez 4-5 dni.

  W przypadku nawrotu objawów przed miesiączką – stosować 1 aplikator dziennie pod koniec miesiączki przez 1-2 dni.

 

Abiofem Żel Dopochwowy jest łatwy w użyciu.

Odkręcić nasadkę i wprowadzić całą szyjkę aplikatora do pochwy. Wycisnąć zawartość. Usuwać aplikator ciągle ściskając, następnie wyrzucić.

Najlepiej stosować Abiofem Żel Dopochwowy przed snem.

Pomocne może być założenie wkładki higienicznej, ponieważ często obserwuje się niewielki wypływ żelu. Nie oznacza to nieskuteczności leczenia.

Kiedy należy skonsultować się z lekarzem:

 • jeżeli objawy ulegną nasileniu,

 • pojawi się ból,

 • uczucie dyskomfortu nie ustanie,

 • pojawi się wydzielina podbarwiona krwią lub wydzielina wystąpi podczas menopauzy,

 • w przypadku podejrzenia infekcji pochwy w czasie ciąży, należy skonsultować się z lekarzem.

 • jeżeli podczas stosowania preparatu Abiofem Żel Dopochwowy zgodnie z instrukcją objawy nie ulegają złagodzeniu.

opinie

Infolinia: (+48) 801 011 019

Telefon: (+48) 42 279 40 05

E-mail: bok@aptekaotc.pl

W aptekaOTC.pl znajdziesz leki, kosmetyki, suplementy diety, nutrikosmetyki, witaminy i minerały, leki i preparaty na odporność, preparaty na infekcje i przeziębienia, preparaty do pielęgnacji skóry, do pielęgnacji włosów, na rzucenie palenia, na odchudzanie, zioła, preparaty dla kobiet w ciąży, dla dzieci, dla mam, leki homeopatyczne oraz tysiące innych. Apteka internetowa działa w oparciu o zezwolenie na prowadzenie apteki i zatrudnia farmaceutów. Doradzimy Ci jeżeli potrzebujesz dodatkowych informacji. Dokonując zakupów masz pewność niskich cen oraz szybkiej dostawy. Oferujemy leki, kosmetyki oraz tabletki na choroby i inne produkty renomowanych producentów, takich jak np. A-DERMA, AVEN, BIODERMA, ELANCYL, FILORGA, IWOSTIN, KLORANE, LIERAC, MUSTELA, NUXE, OLIM, PHARMACERIS, SVR, TOŁP, VICHY