Zarejestruj się
Moje konto
Infolinia: Zadaj pytanie
farmaceucie
Wyszukaj
infolinia
PromocjeNowościO firmieBestsellerRegulaminTwój koszykPomocKontaktForum
Strona główna » Przeziębienie i grypa » Przeciwgorączkowe » COLDREX MAXGRIP C 12 tabletek Użytkownicy online: 349   Polski English 

COLDREX MAXGRIP C 12 tabletek
ID Nazwa

Nasza cena

355

COLDREX MAXGRIP C 12 tabletek

10.30 PLN

Do przechowalni
Kupuję

COLDREX MAXGRIP C 12 tabletek


Dostępność:
do 7 dni roboczych

Pozostało: 1842 szt. w magazynie

Producent: GlaxoSmithKline

 Skład
Każda tabletka preparatu Coldrex zawiera:
Substancje czynne:
paracetamol 500mg;
kofeina 25 mg;
chlorowodorek fenylefryny 5 mg;
wodzian terpinu 20 mg
kwas askorbinowy (Wit. C) 30 mg
Substancje pomocnicze: skrobia rozpuszczalna, skrobia kukurydziana, sorbonian potasu.
 Dawkowanie
Dorośli: 2 tabletki preparatu Coldrex MaxGrip C, maksymalnie 4 razy w ciągu doby.
Preparat stosować nie dłużej niż 3 dni.
  Działania niepożądane
Paracetamol:
Działania niepożądane paracetamolu są rzadkie.
Mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości np. wysypka, świąd, pokrzywka, rumień oraz zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego: pieczenie w nadbrzuszu, nudności, wymioty. Sporadycznie może wystąpić: trombocytopenia, methemoglobinemia, agranulocytoza. Przy przedawkowaniu może wystąpić upośledzenie czynności wątroby oraz nerek.

Fenylefryna:
Fenylefryna może być przyczyną wystąpienia nudności, bólu głowy, zawrotów głowy, niewielkiego wzrostu ciśnienia krwi i bardzo rzadko kołatania serca. Objawy te mają zwykle charakter przejściowy.

Kofeina:
Kofeina może powodować bóle głowy, zaburzenia snu, drżenia mięśniowe, niemiarowość rytmu serca.
Spożywanie dużych ilości kawy lub herbaty w czasie leczenia preparatem Coldrex MaxGrip C może być przyczyną nadwrażliwości i napięcia.
Należy zasięgnąć porady lekarza w przypadku wystąpienia nietypowych objawów w czasie stosowania leku.

  Ciąża i laktacja
Preparatu nie powinno się stosować w czasie ciąży i okresie karmienia piersią.

Należy zachować ostrożność przy prowadzeniu pojazdów i obsłudze urządzeń mechanicznych.

  Środki ostrożności
Przed rozpoczęciem leczenia preparatem Coldrex należy zasięgnąć porady lekarskiej w następujących przypadkach:
  • schorzenia nerek lub wątroby;
  • rozedma płuc, przewlekłe zapalenie oskrzeli
  Przeciwwskazania
Nie należy stosować łącznie z innymi preparatami zawierającymi w swoim składzie paracetamol.
Nie należy stosować preparatu Coldrex u osób z nadwrażliwością na paracetamol, fenylefrynę, kofeinę, wodzian terpinu lub witaminę C.
Ciężka niewydolność wątroby i nerek.
Nadczynność tarczycy.
Cukrzyca.
Nadciśnienie tętnicze krwi; nie wolno stosować u pacjentów z tętniakami.
Schorzenia serca.
Ciąża, laktacja.
Podwyższone ciśnienie śródgałkowe.
Przerost gruczołu krokowego
Niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej.
Choroba alkoholowa.
Leczenie trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi, beta -adrenolitykami.
Leczenie inhibitorami monoaminooksydazy lub przyjmowanie inhibitorów MAO w ciągu ostatnich 2 tygodni.
 Wskazania
Coldrex stosuje się w dolegliwościach związanych z  grypą i przeziębieniem takich jak: bóle głowy, dreszcze, bóle kostne i mięśniowe, niedrożność przewodów nosowych, bóle zatok i gardła.
  Działanie
Preparat Coldrex zawiera w swoim składzie:
paracetamol - środek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym;
fenylefrynę - środek obkurczający naczynia krwionośne i udrażniający przewody nosowe;
kofeinę - środek o łagodnym działaniu pobudzającym;
wodzian terpinu - środek wykrztuśny oraz
kwas askorbinowy (wit.C) - środek stosowany w przeziębieniu i grypie, uzupełniający niedobory witaminy C, które mogą wystąpić w pierwszych dniach choroby.

 <



Uwaga: Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

tl_id: 162


Do przechowalni
Kupuję

Poleć produkt znajomemu · Oceń produkt    

OPINIE KOMENTARZE I RECENZJE PRODUKTU

(moderowane)
Autor: inka Ocena: Data dodania: 2013-09-28
Czym jest gorączka ciała? Gorączka może być reakcją obronną organizmu na atak wirusów, bakterii oraz grzybów. Chociaż sama w sobie nie może być chorobą, często stanowi jej pierwszą oznakę. Bywa niebezpieczna, zatem kiedy się pojawia, należy jak najszybciej ją zbić. Normalna temperatura ludzkiego ciała waha się w granicach od 36 do 37 stopni Celsjusza - stopni Celsjusza. Może być to także temperatura, w której właściwie działa wewnętrzny metabolizm oraz prawidłowo funkcjonuje organizm. Podwyższenie temperatury ciała może być reakcją na działanie jakiegoś szkodliwego czynnika. Ważne może być początkowe rozpoznanie goraczki, ocena jej wysokości oraz odpowiednie postępowanie. Po pierwsze: podwyższenie temperatury o dwa stopnie – z 36,6 st. Celsjusza do 38,6 st. Celsjusza powoduje, że zdolność bialych krwinek do niszczenia patogenów wzrasta kilkukrotnie. Po drugie: wysoka temperatura zmniejsza stężenie żelaza w osoczu krwi, a to także hamuje rozwój bakterii chorobotwórczych. Czasami warto pozwolić organizmowi samodzielnie poradzić sobie z infekcją. Jeśli temperatura nie przekracza 38 stopni, a u niemowląt także 38, 5, nie posiada wciąż jeszcze powodow do paniki. Bardziej należy wtenczas skupić się na tym, skąd podwyższona ciepłota ciala się wzieła oraz eliminować przyczynę, a nie skutek. Gdy nie mniej jednak pojawiają się wyższe wartości, należy rozpocząć zwalczanie goraczki. Przede wszystkim bardzo dobrze może być sięgnąć po środki leczenia przeciwgorączkowe oraz przeciwzapalne. Stosujmy je zawsze zgodnie z dawkowaniem poleconym poprzez producenta. Zwalczanie gorączki może również obejmować okłady na czoło oraz kark. Powinny być też one letnie, a nie zimne, szczególnie w przypadku wysokiej temperatury, by nie doprowadzić do szoku termicznego oraz drgawek. Należy również przyjmować dużo płynów oraz co główne odpoczywać. Sen posiada często zbawienne działanie na zwalczanie gorączki. Ale na koniec zapytajmy - czy coldrex jest dobry na gorączkę? Moim zdaniem - zdecydowanie tak, ale zawsze warto zapoznać się z ulotką która powie nam o przeciwwskazaniach i działaniach niepożądanych. Pamiętajmy o tym! Cena tutaj w tej aptece jest godna docenienia.
Autor: Farmaceutis Ocena: Data dodania: 2011-10-10
Dlaczego na żadnej stronie nie jest napisane, ze przedawkowanie Paracetamolu konczy sie spiączką i smiercia?
Autor: Alan Ocena: Data dodania: 2010-09-18
cena tego paracetamolu mogłaby by być nieco niższa, ale biorąc pod uwagę to co ma moja apteka w pobliżu to mam nim dobrą opinię
Autor: Anonimowy Ocena: Data dodania: 2005-10-03
Dodaj recenzję




Proponujemy dołączenie do grupy na FACEBOOKU by wraz z innymi informować i być informowanym o działaniach niepożadanych leków dostępnych bez recepty

Pigułki to nie cukierki - informuj innych o działaniach niepożądanych leków bez recepty

Informacje dla wahających się przed zakupem:
Zatem teraz znajdujesz się na stronie z opisem COLDREX MAXGRIP C 12 tabletek. Zachęcamy w tym momencie do dokonania zakupu produktu, leku kosmetyku lub suplementu. Apteka Internetowa www.AptekaOTC.pl opisuje tabletki, syrop, czopki, krople, w dobrej cenie na różne dolegliwości. Także COLDREX MAXGRIP C 12 tabletek. W miarę możliwości staramy się zapewnić niską cenę COLDREX MAXGRIP C 12 tabletek na naszej stronie. Zależy to jednak od promocji samego producenta i hurtowni z którymi współpracujemy. Zwracajmy uwagę na to, byście ze strony dowiedzieli się Państwo jak działa dany lek kosmetyk lub suplement. Apteka internetowa pozwala zwykle nabyć lek w cenie niższej niż w aptece tradycyjnej, ale także umożliwia wpisanie czegoś takiego jak opinia pod opisem leku suplementu i sprawdzenie zawartości. Zapamietaj - tania Apteka Internetowa AptekaOTC.pl - zaglądaj tu często. Interesuje Cię jak ten lek działa? Chcesz zapoznać się z opiniami innych użytkowników takiej jak ta apteka internetowa? Może masz uwagi odnośnie ceny COLDREX MAXGRIP C 12 tabletek? Chcesz wiedzieć o innych lekach które oferuje apteka? Wpadaj tu codziennie!
Twój koszyk
Liczba produktów:  0
Przechowalnia
Liczba produktów:  0
Centrum Pomocy
O firmie
Kontakt
Koszt dostawy
Płatność kartą
Płatność PayPal
Płatność przy odbiorze
Płatność przelewem
Płatność elektroniczna
Przesyłki zagraniczne
Reklamacje i zwroty
Regulamin

Bestseller

 


www.AptekaOTC.pl -

Apteka, Tanie leki, Kosmetyki, Zdrowie, Leki - Łódź, Warszawa

Infolinia Akcje Pomoc w zakupach Moje konto Firma
Zezwolenie na prowadzenie apteki
Program partnerski
Reklama
Jak zamawiać?
Jak wyszukiwać?
Przechowalnia
Mapa strony
Zaloguj się
Zarejestruj się
10% taniej
Kontakt
O firmie
Od środka
Polityka prywatności

Akceptujemy platnosci: